Agjensia e Lajmeve DurresLajm

admin | 04/13/16

POLITIKË

Postuar: 20/01/2018 - 09:18

   Vetëm pak ditë pasi një mësuese nga Rrësheni u vu në qendër të vëmendjes për shqetësimin që ngrit në një nga dëgjesat e hapura të qytetarëve.

KRONIKË

Postuar: 20/01/2018 - 09:45

   Shtetasi I.B, drejtues i një BMW u ndalua nga policia rrugore, pasi u kap duke lëvizur me makinë me 191 km në orë. Policia ka bërë me dije se kjo shpejtësi skëterre është e papranueshme dhe i ka pezulluar direkt lejen e drejtimit.

Njoftimi i policisë:

KULTURË

Postuar: 18/01/2018 - 22:29

   Këto ditë qyteti i Durrësit ka pritur disa vizitorë të veçantë. Në një kohë kur është rritur mjaft numri i vizitorëve nga shumë vende të Evropës dhe botës, në qytetin bregdetar kanë mbërritur edhe turistë nga Kuvajti.

SOCIALE

Postuar: 19/01/2018 - 22:42

   Asnjë përshkrim sado i ndjeshëm dhe i vërtetë qoftë nuk mund ta shprehë vuajtjen dhe dhimbjen e dy motrave të sëmura e prindërve të tyre.

SPORT

Postuar: 19/01/2018 - 17:06

Talenti shqiptar, Brijan Ibrahimi ka bërë një hap tepër të rëndësishëm në karrierë duke firmosur me ekipin e Kievos.

Sulmuesi 17-vjeçar, i cili ka qënë pjesë e Kombëtare U-17, ka kaluar nga klubi i Breshias te skuadra e Veronas.

TECH

Postuar: 12/01/2018 - 10:39

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, planifikon disa ndryshime shumë të rëndësishme. Sipas themeluesit Mark Zuckerberg, Facebook do të shpërndajë gjithmonë e më pak postime nga bizneset, mediat apo markat e ndryshme.

Postuar: 05/01/2018 - 19:39

SHËNDETI

Postuar: 20/01/2018 - 09:36

   Një hap para për mjekësinë. Shkencëtarët kanë krijuar një pajisje që mund të identifikojë sëmundjen e kancerit në fazë fillestare.  Nëpërmjet saj, pas kryerjes së analizave të gjakut, mund të identifikohen 8 lloje tumoresh, shumë kohë para se të shfaqen simptomat e tyre.

Postuar: 19/01/2018 - 07:53

Postuar: 18/01/2018 - 20:28