Kompania greke e infrastrukturës portuale viziton portin e Durrësit

Postuar: 28/06/2018 - 13:33

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i APD, Afrim Bakaj, priti sot paradite përfaqësuesit e një kompanie të njohur greke, që operon në fushën e infrastrukturës portuale.

Në takimin e zhvilluar në mjediset e Drejtorisë së APD, Panagiotis Davios, drejtor rajonal për Ballkanin dhe detin Balltik, dhe Menaxheri i përgjithshëm i kompanisë, Yannis Nikolitis, shfaqën interes të veçantë për funksionimin e portit më të madh të vendit, si dhe për projektet e afërta të tij.

Specialistët e APD prezantuan historikun dhe ndryshimet pozitive në portin e Durrësit, duke u ndalur veçanërisht në projektet e infrastrukturës portuale, pjesë e investimeve të ardhshme.

Përfaqësuesit nga Greqia thanë se një projekt të ngjashëm për shtimin e sipërfaqes së kalatës dhe thellimin e basenit e kanalit hyrës të tij, kompania që ata drejtojnë po e realizon në një nga portet e Ukrainës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasada shqiptare përmes një deklarate për shtyp ka shprehur ngushëllimet të afërmve të dy qytetarëve shqiptarë që kanë humbur jetën në

   Furtuna dhe shiu që ka pushuar kryeqytetin pasditen e sotme nuk kanë kaluar pa pasoja.

   Duket se moti sot dhe nesër (e enjte) do të sjellë surpriza, pasi do të shoqërohet jo vetëm me ulje të temperaturave, por edhe reshje

Mbrëmjen e 14 gushtit, qindra e qindra besimtarë orthodhoksë, por jo vetëm, kanë shkuar për të kaluar natën në mjediset e Manastitit të S

Në familjen Marku, (gjyshi nga e ëma) janë hapur dyert e mortit, ku të afërmit e Marjusit presin ngushëllime për humbjen e 22-vjeçarit në

Familja Djerri është ndër shijaksit e parë, të cilët për një jetë më të mirë u larguan me eskodin e vitit '91 drejt italisë.

Marjus Djerri është 22-vjeçari nga Shijaku i cili humbi jetën në aksidentin tragjik në urën e Xhenovas në Itali.

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka takuar familjarë dhe të afërm të viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në urën e Xhenova

Ambasada shqiptare në Itali ka konfirmuar se Marjus Djerri dhe Edi Bokrina janë dy shqiptarët mes viktimave të shembjes së urës në Gjenov

Një orë pas mesnate, 47-vjeçarja Lindita Maloku u ngjit në katin e pestë të godinës së Partisë Demokratike në qytetin e Fierit dhe kërcën