Moti i keq/ Pezullohet lundrimi në Vlorë, në Durrës pa probleme

Postuar: 17/01/2018 - 09:36

Moti i keq ka pezulluar lundrimin në  Portin e Vlorës. Për shkak të detit të trazuar dhe me shumë dallgë, priten vonesa në linjën e tragetit Brindisi-Vlorë. 

Ndërsa në Portin e Durrësit aktualisht nuk paraqiten probleme dhe lundrimi vijon normalisht. Burime nga Kapitaneria bënë me dije për “DurrësLajm” se për momentin deti është 3-4 ballë, por me tendencë për rritje.

Megjithatë sipas parashikimeve, pritet që gjatë pasdites moti të rëndohet dhe për këtë janë lajmëruar anijet e vogla të peshkimit që të mos dalin nga pasditja në det, por të jenë të siguruar dhe anijet t’i kenë të ankoruara.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia ka vijuar edhe gjatë natës së mbrëmshme aksionin dhe kontrollin me drager për drejtuesit e mjeteve për evidentimin dhe ndëshki

   Duke filluar nga data 1 Mars do të ndryshojnë testet për marrjen e patentës.

   Gjatë kontrolleve të ushtruara nga efektivët e policisë së komisariatit të Shijakut për kapjen e personave në kërkim dhe me precedent

Sipas parashikimit të sinoptikanëve të MeteoAlb, moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendi

Më 14 shkurt, “Reporter i BE-së” publikoi një histori që përmbante pohime kundër Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Beri

Publikohet për herë të parë, videoja e dy vrasësve të dyshuar që qëlluan për vdekje 64-vjeçarin Memli Begalla, në zonën e ish-Bllokut në

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës, ku nga Vora deri në afërsi të kthesës së Gjirit të Lalzit, radha e automjeteve raportohet

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Tiranës kanë bërë të mundur goditjen e një grupi që kryente vjedhje në banesa dhe në zonë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj u ka dhënë mesazhe të qartë drejtuesve të Policisë së Shkodër, gjatë takimit mbi analizën e punës së k

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë mesditën e sotme një pallat gjashtëkatësh në qytetin e Fierit.