U gjet e groposur në SHBA, lamtumira e dhimbshme në Shkup për aktoren shqiptare (VIDEO)

Postuar: 10/04/2018 - 14:20

Lot, dhimbje dhe mesazhe prekëse, gjatë ceremonisë së lamutumirës së aktores shqiptare, Adea Shabani, e gjetur e vdekur dhe e groposur në SHBA.

Ajo u varros sipas ritualeve fetare në varrazat e Butelit, të Shkupit. Për ta shoqëruar në stacionin e fundit, kishin ardhur familjarë dhe miq të shumtë, me të cilët ajo ndau momente të gëzuara të jetës.

“Në disa nga bisedat tona në Skype, ajo ka qenë e shoqëruar me lodra nga Disney dhe me një buzëqeshje të pafajshme, nuk pranonte kritika që tani është e rritur. Me të njëjtën buzëqeshje që mbante kur hante ushqimin e saj te preferuar, këtë buzëqeshje kishte edhe për përcjelljen e ëndërrave të saj dhe kur shihte se si po realizohen ëndrrat e te tjerëve”, tha Zoja Suroi.

Shoqja tjetër e cila vinte nga Shtetet e Bashkuara, Elizabeth kujtoi momentet gazmore me Adean.

“Sa të qeshura ishim dhe sa të lumtura. Gjitha ato kohëra perfekte me ty. Faleminderit për këto kujtime e dashura ime. Faleminderit që më deshe pa kushte. Në të mirë, në të keq, në varfëri dhe në pasuri. Në momnte qesharake dhe të hidhura. Faleminderit që më deshe pa paragjykime. Besoj që din që edhe unë të dua ty”, tha Elizabeth Che.

Ngushëllime shprehën edhe miqtë e tjerë, të cilët nga pamundësia për të ardhur në mbledhje përkujtimore, kishin përgatitur një video-material.

Adea për herë të fundit, është parë e gjallë më 23 shkurt të këtij viti, në afërsi të shtëpisë së saj, në Hollivud. Pas zhdukjes së saj, prindërit angazhuan detektiv privat për kërkimin e të bijës. Ata ofruan 25 mijë dollarë edhe për informacionin më të vogël që kishte të bëjë me të ndjerën, mirëpo kjo rezultoi pa sukses.

Nga ajo që thuhet deri tani nëpër mediat amerikane, vdekja e 25-vjeçares lidhet me emrin e të dashurit të saj 33-vjeçar, Kris Spoc. Ky person për të mos i rënë në dorë policisë, kreu vetëvrasje. / 21Media   

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ndërprerja e furnizimit me energji elektrike e stacionit të pompave në Fushë Kuqe ka lënë qytetin e Durrësit pa u furnizuar me ujë, që

   Në Shqipëri, një seri kompanish të vogla në ortakëri me njëra-tjetrën dhe kompani me pronarë të panjohur të rregjistruara në parajsa f

  Pas njoftimit për kufizimin e trafikut gjatë sezonit veror, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përcaktuar një sërë kategori m

   Çdo mjet lundues që del në det për turizëm ose vihet në shërbim të turistëve do të jetë i kontrolluar mirëfilli.

   Sot pasdite dhe orët e para të ditës së nesërme do të ketë reshje shiu në gjithë vendin, por nga ana tjetër fundjava dhe java që vjen

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka propozuar deputetin Spartak Braho për anëtar të Komisionit për Çështjet

Djali i vetëm 4-vjeçar i familjes Xhelo me banim në Golem të Kavajës, është mbytur aksidentalisht në pishinën e një vile paraditen e sotm

Publikohet momenti i arratisjes së Mikel Kasës nga ambientet e Gjykatës së Vlorës.

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka apelur masën e sigurisë “arrest shtëpie” në lidhje me hetimet që po zhvillohen ndaj tij për tra