10 automjeteve u çahen gomat në autostradën Tiranë-Durrës (VIDEO)

Postuar: 19/03/2018 - 21:14

   Mbrëmjen e sotme, në afërsi të Maminasit, në autostradën Tiranë-Durrës, 10 makinave u janë çarë gomat.  Videoja është publikuar nga Jetaoshqef dhe është xhiruar nga një drejtues mjeti që denoncon problematikën në fjalë.

“Kjo eshte Shqiperia qe duam dhe qeveria qe se rruan”,- shkruan ndër të tjera denoncuesi.

Postimi i JOQ:

"Pershendetje JOQ
Jemi mbi 10makina qe kemi bere gome ktu sa kalon Maminasin ne drejtimin Tr-Dr.
Kjo eshte Shqiperia qe duam dhe qeveria qe se rruan 
Nese e gjykoni te arsyeshme postojeni jo se do sensibilizohet ndonje por te bejne kujdes shoferet e mjeteve."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Shqipëria bën pjesë te vendet me aktivitet të lartë sizmik.

   Përmes një deklarate, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka sqaruar ndryshimin e çmimeve të teksteve shkollore për sistemin e ri

Sot dhe në fundjavë, moti mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare; më të shpeshta në mesditë dhe orët e pasdites kur priten shira afat

Tragjedia në Genova që shkaktoi vdekjen e 39 personave, ka vënë në alarm edhe autoritetet shqiptare.

Tri lokale janë mbyllur ditën e sotme në zonën e Jalës nga AKU, për shkak se kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e sigurisë u

Pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016-s, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano Shullazin dhe

Një familje nga Durrësi prej gjashtë anëtarësh, dy prindërit dhe katër fëmijët e mitur, kanë shpëtuar për mrekulli këtë të premte, pasi m

Shifrat zyrtare të Policisë Greke tregojnë një rritje të numrit të sasive të sekuestruara të hashashit në veri të vendit fqinj, në zonën

Gjashtë anëtarë të një familjeje nga Durrësi mbetën të lënduar lehtë, pasi makina tip “Volvo” me të cilën ata po udhëtonin, u përplas me

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat qëndrore dhe në zonat jugore.