22-vjeçari u gjet i vdekur në makinë, policia e Durrësit jep detajet

Postuar: 19/02/2018 - 08:11

Policia e Durrësit ka dhënë detajet zyrtare rreth ngjarjes së regjistruar mbrëmjen e së dielës në Krujë, ku një 22-vjeçar u gjet i pajetë në automjetin e tij.

Sipas hetimeve paraprake të policisë, kemi të bëjmë me vetëvrasje.

Më datë 18.02.2018, rreth orës 20:20, në fshatin Gramëz, Krujë, prapa banesës së tij, (në garazh) në automjetin tip “Fiat” është gjetur i vetëvrarë me armë zjarri pistoletë shtetasi M.Ç. 22 vjeç, banues në Gramëz Krujë”, njofton policia.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit tip pistoletë model  54, të cilën viktima e mbante pa leje.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e motiveve të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale “Shkaktimi i vetëvrasjes” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar në nenet 99 dhe 278/ 2 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mëngjesin e kësaj të hëne, qyteti i Durrësit është zgjuar me reshje intensive shiu, cka ka shkaktuar përmbytje të rrugëve kryesore e dytë

Këto janë pamjet teksa rrëshqet Kodër Currila në Durrës, një nga zonat turistike më tërheqëse në qytetin bregdetar, e cila rrezikon të hu

Kaosi, paniku dhe trafiku i rënduar e bllokimi i makinave në rrugë janë disa nga detajet që shoqërojnë Durrësin sa herë përmbyten rrugët

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut që ranë në Durrës, Policia ka devijuar qarkullimin rrugor në akset më problematike të qytetit.

Kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj dhe 11 zyrtarët e tjerë të arrestuar për abuzime me pronat kanë dalë sot para gjykatës për rivlerësi

Rikthehet tmerri i përmbytjes së rrugëve në qytetin e Durrësit.

Moti i keq me reshje shiu ka shkaktuar sërish rrëshqitjen e dherave në Currila, e për pasojë bllokimin e rrugës në njërën prej korsive të

I gjithë vendi do të përfshihet sot nga reshjet e shiut, ndërsa Durrësi është zgjuar me intensitet të lartë reshjesh.

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në Kukës.