9 të arrestuar për trafik droge në Itali, mes tyre edhe shqiptarë

Postuar: 20/04/2018 - 09:22

Nëntë persona janë arrestuar në sajë të një operacioni antidrogë të zhvilluar nga autoritetet italiane në Livorno të Italisë.

Mediet italiane raportojnë se të arrestuarit janë shqiptarë, tunizianë dhe italianë. Ata akuzohet se bënin pjesë në një grup kriminal prej 14 personash, të cilët merreshin me shpërndarjen e kokainës, heroinës dhe marijuanës në Livorno dhe Pisa.

Hetimet u zhvilluan mes autoriteteve në Livorno, Pisa dhe Pistoia, si dhe oficerëve të krimit në Firence.

Nuk dihen ende emrat e personave të arrestuar dhe pritet që mediat italiane të përcjellin detaje të tjera në orët në vijim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ambasadori i SHBA-ve Donald Lu ka fakte të rënda që implikojnë qeveritarët shqiptarë, dosje apo prova që tregojnë sesi krimi i organiz

   Mësohen detaje të reja nga grabitja e bujshme e materialeve në prokurorinë e Durrësit gjatë natës së të mërkurës.

   Delegacioni i Bashkisë Durrës, i kryesuar nga nënkryetari i Bashkisë Zhulien Varfaj, mori pjesë në edicionin e pestë të festivalit “Ti

   Përfshihet nga flakët një kabinë elektrike në sektorin “Hekurudha” në Durrës.

   Kombet e Bashkuara japin alarmin se Shqipëria po shndërrohet në rrugë tranziti për refugjatët dhe emigrantët nga vendet islamike në kr

   Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimin pasuror për Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

“Në normalitet, pas një krimi prokurori shkon në vendangjarje. Në anormalitet pas një krimi, vendngjarja shkon tek prokurori.

Gjykata e Apelit të Durrësit ka liruar nga burgu ish-drejtorin Autoritetit Rrugor Shqiptar, Andi Toma.

Kryeprokurorja Arta Marku ndodhet në Zagreb në takimin kundër krimit ndërkombëtar.