Apeli i policisë rrugore: Po konsumove alkool, destinacioni është në?????? (VIDEO)

Postuar: 20/05/2018 - 09:10

   Policia Rrugore e Tiranës u ka bërë apel të gjithë përdoruesve të makinave që të mos konsumojnë alkool kur janë në timon pasi destinancioni i tyre do të jetë në komisariat.

Ndërkohë, rrugorët kanë publikuar një video, ku një shofer ka kaluar limit e konsumimit të alkoolit, policia thotë se “në rast se do konsumosh alkool dhe do drejtosh mjetin nën efektin e alkoolit, apo në gjendje të dehur, destinacioni është në?????????”.

Postimi i plotë:

Me Policinë Rrugore të Tiranës. Kontrolle me Drager e Radar në të gjitha rrugët e Tiranës për parandalimin e aksidenteve rrugore. Drejtuesi i mjetit, 36-vjeçari K.D drejton mjetin në gjendje të dehur në masën 0.81 mg/l. Fundjava shijohet edhe duke përdorur mjetet e transportit publik, se në rast se do konsumosh alkool dhe do drejtosh mjetin nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur, destinacioni është në ?????????. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me qëllim zhvillimin e porteve si Qëndra Inovacioni, Bashkia Durrës në partneritet me shumë shtetë anëtare të BE-së, është në fazën e zba

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyrë gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Ilir Toska.

Pak ditë më parë me propozim të Kryetarit të Bashkisë Has, Adem Lala Këshilli Bashkiak i Hasit ka vendosur me shumicë votash shpalljen “Q

Pronarët e mjeteve ujore të argëtimit janë ngritur në protestë ditën e sotme në plazhin e Durrësit.

Për të gjithë çiftet e martuara që duan të marrin një vizë amerikane, ambasada në Tiranë ka një njoftim të rëndësisëhm.

Gjatë dy ditëve të ardhshme në ujrat detare pranë Durrësit si dhe në një nga kalatat e portit do të xhirohen disa skena nga filmi artisti

E enjtja e 21 qershorit do të vijojë me kthjellime e vranësira kalimtare në Ultësirën Perëndimore, por më të dukshme vranësirat paraqiten

   Ditët e fundit kanë sjellë në territorin shqiptar një mot të pazakontë për stinën e verës.

   Matteo Salvini, zëvendëskryeministër, bashkëkryetar koalicioni dhe Ministër i Brendshëm i qeverisë së re italiane ka propozuar së fund

   Mbi dyzet të rinj nga të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor u mblodhën sot në Tiranë për të marrë pjesë në aktivitetin “Youth Trail