Arrestohet shoferja e “Audi”-t në Durrës që përplasi çiftin, burri në luftë me jetën

Postuar: 07/12/2017 - 14:51

Burime nga Policia bëjnë me dije se drejtuesi i motorit që u përplas një ditë më parë në hyrje të qytetit të Durrësit ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në spital, ndërsa gruaja e tij fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

Policia njofton gjithashtu se ka arrestuar drejtuesen e mjetit tip “Audi”  që përplasi motorin ku po udhëtonin çifti i bashkëshortëve.

“Më datë 06.12.2017, u arrestua në flagrancë shtetasja M.S, vjeç 40, banuese në Durrës, pasi në rrugën Ura e Dajlanit–Stacioni i  Trenit, duke drejtuar me leje drejtimi mjetin tip “Audi”, është përplasur me çiklomotorin tip “Piaggio””, thuhet në njoftimin e bluve.

Për pasojë janë aksidentuar drejtuesi i çiklomotorit S.K. e pasagjerja L.K., vjeç 54 e 47, banues në Durrës, të cilët ndodhen në spital, S.K. në gjendje të rëndë për jetën dhe L.K jashtë rrezikut për jetën.

Aksidenti i rëndë u regjistrua dje rreth orës 15:30, ku “DurrësLajm” i pranishëm në vendngjarje solli këto pamje menjëherë pas përplasjes. Gruaja e aksidentuar ndodhej e traumatizuar dhe e mbuluar nga gjaku, mdërkohë që bashkëshorti i saj ishte marrë me urgjencë për t’u dërguar në spitalin rajonal.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Nesër nisin në orën 15:00 seancat dëgjimore me 7 kandidatët që kanë depozituar dosjet për kryeprokuror të përgjithshëm të përkohshëm.

   Pak minuta nga përfundimi i orarit zyrtar të vendosur nga Kuvendi për pranimin e emrave për kryeprokuror të ri, është zyrtarizuar edhe

   Pas publikimit të dosjes së Katanias, 416 faqe të saj, ku përmendet emri i ish-ministrit Tahiri, nesër dalin prova të reja.

Durrësi ka veshur më në fund petkun e bukur të festave!

Një studim i fundit i shoqatës Albanian Food Industry nxori në pah se produktet që konsumojmë çdo ditë në tryezat tona, në një pjesë të m

Almir Llupo ose ndryshe edhe njihet me emrin Eduart Stamolliu, është burri i cili ndërroi jetë rreth mesnatës pasi u ekzekutua me çifte n

Shkatërrohet një bandë trafikantësh shqiptarë që vepronte në veri të Italisë, me degëzime internacionale që trafikonin sasi droge nga Shq

Gjykata e Krimeve të Rënda ka bllokuar pasaportën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në vijim të hetimeve për dosjen "Sota", du

Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm, tashmë është kthyer tema kryesore e tryezës politike.

Ujësjellës Kanalizime Durrës në kuadër të fushatës së verifikimit të gjendjes së abonentëve ka kryer kontrollin e bizneseve që shtrihen p