Banesa e djegur/ Nënë e bir me plagë të rënda, zbulohet konflikti me kunatën

Postuar: 21/01/2018 - 14:22

Fillimisht u dyshua si zjarr aksidental, por tani shtëpia e familjes Hoxhallari në Vlorë është mbushur me efektivë policie që po e studiojnë si skenë krimi ngjarjen dhe po marrin në pyetje shumë persona.

Edhe vetë bashkëshortja e viktimës po merret në pyetje. Gjithashtu në polici janë shoqëruar edhe kunata e viktimës, që kanë pasur konflikt prej kohësh për një shumë lekësh të vjedhur nga bashkëshorti i saj që aktualisht ndodhet në burg, raportoi gazetari Enrik Mehmeti per BalkanWeb nga shtepia e shkrumbuar e viktimave.

Ekspertiza mjekoligjore përcaktoi shkakun e vdekjes së 43-vjeçarit, i cili ka pasur shembje në kokë, ndërsa 73-vjeçarja ka pasur shenjë në qafë.

Si pasojë e zjarrit që shkrumboi një banesë në lagjen "1 Maji" kanë humbur jetën nënë e bir, Selkie dhe Novruz Hoxhallari. Pritet që dy viktimave t’u bëhet një ekspertizë më e thelluar mjeko-ligjore.

I afërmi i tyre pak më herët i kontaktuar nga News24 dhe BalkanWeb ka treguar tmerrin pas ngjarjes tragjike.

"I gjetëm dy trupat e karbonizuar, në trupin e Novruzit u gjet edhe një cigare. Të qarat e fëmijës larguan nënën e të miturin nga banesa" është shprehur ai.

Nga dyshimet e para thuhet se banesa u përfshi nga flakët për shkak të kontaktit të rënë nga rrjedhja e bombolës me sobën me dru.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia ka vijuar edhe gjatë natës së mbrëmshme aksionin dhe kontrollin me drager për drejtuesit e mjeteve për evidentimin dhe ndëshki

   Duke filluar nga data 1 Mars do të ndryshojnë testet për marrjen e patentës.

   Gjatë kontrolleve të ushtruara nga efektivët e policisë së komisariatit të Shijakut për kapjen e personave në kërkim dhe me precedent

Sipas parashikimit të sinoptikanëve të MeteoAlb, moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendi

Më 14 shkurt, “Reporter i BE-së” publikoi një histori që përmbante pohime kundër Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Beri

Publikohet për herë të parë, videoja e dy vrasësve të dyshuar që qëlluan për vdekje 64-vjeçarin Memli Begalla, në zonën e ish-Bllokut në

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës, ku nga Vora deri në afërsi të kthesës së Gjirit të Lalzit, radha e automjeteve raportohet

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Tiranës kanë bërë të mundur goditjen e një grupi që kryente vjedhje në banesa dhe në zonë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj u ka dhënë mesazhe të qartë drejtuesve të Policisë së Shkodër, gjatë takimit mbi analizën e punës së k

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë mesditën e sotme një pallat gjashtëkatësh në qytetin e Fierit.