“Blindohet” Ambasada Amerikane në Tiranë

Postuar: 22/02/2018 - 14:42

Sulmi ndaj Ambasadës Amerikane në Mal të Zi, ka vënë në gatishmëri edhe forcat e policisë shqiptare, të cilat kanë rritur sigurinë përreth selisë diplomatike që ndodhet në Rrugën e Elbasanit në Tiranë.

Këtë të enjte pranë Ambasadës patrullonin më shumë efektivë të Policisë së Shtetit.

Burimet zyrtare në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë konfirmojnë se uniformat blu do të vijojnë të qëndrojnë në gatishmëri, raporton "Vizion Plus".

Për të përforcuar sigurinë, janë aktivizuar edhe agjentët e strukturës kundër terrorizmit.

Ata po monitorojnë nga afër jo vetëm Ambasadën Amerikane, por edhe selitë e tjera diplomatike të rëndësishme që ndodhen në kryeqytet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një postimi në “Facebook”, kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako njoftoi të shtunën investimin që po realizohet në lagjen nr.1 të

Në prag të 24 marsit, ditës së luftës kundër tuberkulozit, të sëmurët në Durrës rrezikohen të mbeten pa spitalin e tyre.

Mediat belge kanë ngritur alarmin e mishit të skaduar që u eksportua nga vendi i tyre drejt Kosovës dhe mbërriti deri në doganën shqiptar

Sipas parashikimit meteorologjik të IGJEUM, sot pasdite (e diel, dt.18) dhe nesër (e hënë, dt.19) priten reshje në të gjitha qarqet.

   Vazhdon të jetë i lartë fluksi i pacientëve që i drejtohen urgjencës së spitalit rajonal të Durrësit për të marrë ndihmën e parë nga b

   Një ditë më parë, kryebashkiaku Vangjush Dako njoftoi përmes profilit të tij në Facebook investimin që po realizohet në lagjen nr.1 të

   Mëngjesin e së dielës, mbështetësit e kryebashkiakut të arrestuar të Lezhës, Fran Frrokajt, janë mbledhur sërish përpara policisë së q

   Një ditë pas erës së tërbuar që përfshiu jo vetëm gjirin e Durrësit, por gjithë territorin e vendit kanë dalë në pah dëmet e shkaktuar

   Moti paraqitet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në territory, por shira mesatarë në Veri