Çfarë la pas stuhia e një dite më parë në Durrës (FOTO & VIDEO)

Postuar: 18/03/2018 - 09:28

   Një ditë pas erës së tërbuar që përfshiu jo vetëm gjirin e Durrësit, por gjithë territorin e vendit kanë dalë në pah dëmet e shkaktuara nga moti i keq.

Në qytetin bregdetar një nga pjesët më të dëmtuara është zona fundore e shëtitores “Taulantia”.

Mëngjesin e sotëm, operatori i DurrësLajm ka dokumentuar pasojat e shkatërrimit që sollën dallgët e fuqishme në një nga zonat më të frekuentuara nga qytetarët.

Dërrasat dhe leshteriku i bregdetit janë shpërndarë nëpër shëtitore në afërsi të Sfinksit.

Dallgët kanë shkulur nga vendi dhe kanë shpërndarë në shëtitore dërrasat duke shkatërruar thuajse tërësisht një nga vendpushimet më të frekuentuara nga qytetarët gjatë xhirove të tyre mëngjesore ose të pasdites.

Edhe një ditë më parë, DurrësLajm dokumentoi përmes fotove shkatërrimin e shkaktuar nga moti i keq në këtë zonë.

Pamjet e xhiruara mëngjesin e sotëm tregojnë se është e domosdoshme ndërhyrja nga autoritetet vendore për të riparuar gjithë dëmin e shkaktuar.

Era e tërbuar e ditës së shtunë shkaktoi jo pak probleme në qytetin bregdetar duke këputur degë peme, shkulur antenat, thyer vazo etj.

Ndërkohë që në Vlorë dhe Fier pasojat e saj ishin më të rënda. Një person humbi jetën në Vlorë, ndërsa disa mjete mbetën të dëmtuara nga rrëzimi i palmave dhe pemëve.

Në Shëngjin, shumë pisha u shkulën nga rrënjët si pasojë e baticave të mëdha në këtë zonë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton gjithë abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë

   Regjistrohet një tjetër lëkundje sizmike, këtë herë në Kavajë.

   Vdekja tragjike në një aksident rrugor e 25-vjeçarit nga Durrësi Xhemal Goga ka lënë të pikëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e të r

   E ndërtuar 85 vite më parë, godina simbol e qytetit të Durrësit, që shërben si degë e Bankës Tregtare pritet t’i nështrohet rikonstruk

   Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarivić zhvillon nesër vizitë në Durrës, interes i madh nga qytetarët durrsakë.

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror.

Helmimet nga ushqimi bëhen më të shpeshta gjatë stinës së verës, kryesisht për shkak të kushteve në të cilat tregtohen dhe ruhen produkte

Zyra antikorrupsion e kryeministrit prej dy ditësh ka zbarkuar në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive në Durrës.

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një intervistë për “Shqipta

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Artan Zeneli është shkarkuar nga organet e Vettingut.