Dako dha lajmin e mirë, por një shtetas italian i kujton diçka...

Postuar: 18/03/2018 - 11:06

   Një ditë më parë, kryebashkiaku Vangjush Dako njoftoi përmes profilit të tij në Facebook investimin që po realizohet në lagjen nr.1 të Durrësit për sistemimin e rrjetit të kanalizimeve dhe eleminimin e derdhjes në det të ujërave të zeza.

Postimi i Dakos ka marrë shumë pëlqime dhe shumë qytetarë e përgëzojnë për projektin, por ajo që të tërheq vëmendjen është komenti i bërë nga një shtetas Italian, i cili i kujton kryebashkiakut diçka të rëndësishme.

“Lavoro inutile Se non ci sono i depuratori puoi deviare ma sempre in mare arriva ormai il mare di durazzo è una fogna aperta più del 100x 100 (Punë e kotë. Nëse nuk ka depuratorë, mund të devijosh sa të duash, prapë në det do të përfundojë. Tashmë deti i Durrësit është 100 përqind një gropë septike)”, shkruan në komentin e tij shtetasi italian Lino Fierro.

Postimi i Dakos: 

Vazhdon puna e vështirë, por pa ndërprerje për sistemimin e rrjetit të kanalizimeve në lagjen nr. 1 të qytetit. Në sajë të këtij investimi madhor do të shmanget plotësisht derdhja e ujrave të zeza në det.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Regjistrohet një tjetër lëkundje sizmike, këtë herë në Kavajë.

   Vdekja tragjike në një aksident rrugor e 25-vjeçarit nga Durrësi Xhemal Goga ka lënë të pikëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e të r

   E ndërtuar 85 vite më parë, godina simbol e qytetit të Durrësit, që shërben si degë e Bankës Tregtare pritet t’i nështrohet rikonstruk

   Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarivić zhvillon nesër vizitë në Durrës, interes i madh nga qytetarët durrsakë.

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror.

Helmimet nga ushqimi bëhen më të shpeshta gjatë stinës së verës, kryesisht për shkak të kushteve në të cilat tregtohen dhe ruhen produkte

Zyra antikorrupsion e kryeministrit prej dy ditësh ka zbarkuar në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive në Durrës.

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një intervistë për “Shqipta

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Artan Zeneli është shkarkuar nga organet e Vettingut.

Një tjetër prokurore ka kaluar me sukses në sitën e Vettingut.