Dako dha lajmin e mirë, por një shtetas italian i kujton diçka...

Postuar: 18/03/2018 - 11:06

   Një ditë më parë, kryebashkiaku Vangjush Dako njoftoi përmes profilit të tij në Facebook investimin që po realizohet në lagjen nr.1 të Durrësit për sistemimin e rrjetit të kanalizimeve dhe eleminimin e derdhjes në det të ujërave të zeza.

Postimi i Dakos ka marrë shumë pëlqime dhe shumë qytetarë e përgëzojnë për projektin, por ajo që të tërheq vëmendjen është komenti i bërë nga një shtetas Italian, i cili i kujton kryebashkiakut diçka të rëndësishme.

“Lavoro inutile Se non ci sono i depuratori puoi deviare ma sempre in mare arriva ormai il mare di durazzo è una fogna aperta più del 100x 100 (Punë e kotë. Nëse nuk ka depuratorë, mund të devijosh sa të duash, prapë në det do të përfundojë. Tashmë deti i Durrësit është 100 përqind një gropë septike)”, shkruan në komentin e tij shtetasi italian Lino Fierro.

Postimi i Dakos: 

Vazhdon puna e vështirë, por pa ndërprerje për sistemimin e rrjetit të kanalizimeve në lagjen nr. 1 të qytetit. Në sajë të këtij investimi madhor do të shmanget plotësisht derdhja e ujrave të zeza në det.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një nga sallat e trajnimeve të Autoritetit Portual ka nisur sot Testimi periodik i punonjësve elektrikë, elektrovinçierë dhe saldatorë

*Policia e Prokuroria mbyllin sytë para kriminelëve të rrugëve!

Deri sot, meteorologët kanë parashikuar vranësira, por që nga e premtja e deri të dielën pritet që vranësirat të largohen e t’ja lënë ven

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut denoncimin e një qytetari dixhital, ku ky i fundit pretendon s

Në një kohë kur ka nisur edhe Vettingu në Policinë e Shtetit, kanë ndodhur lëvizjet e radhës në kupolën drejtuese.

Ambasada Amerikane shpeshherë jep këshilla për qytetarët shqiptarë, që këta të fundit të tregojnë kujdes me vizat turistike.

MeteoAlb bën me dije se e enjtja e19 prillit do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat veriore ndërsa vranësira më t

   Pamja me të cilën është zgjuar këto ditë kryeqyteti njihet ndryshe si “pluhuri saharian”.

   Presidenti i Këshillit të Evropës Donald Tusk do të vizitojë Shqipërinë si pjesë e një turi ballkanik.

   Drejtori i spitalit rajonal të Durrësit, Alban Ramohitaj ka dhënë dorëheqjen.