Del videoja e vrasjes perfekte të Memli Begallës në "Bllok", 20 sekonda krim

Postuar: 17/02/2018 - 16:27

Publikohet për herë të parë, videoja e dy vrasësve të dyshuar që qëlluan për vdekje 64-vjeçarin Memli Begalla, në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ekzekutorët, pas krimit që zgjati jo më shumë se 20 sekonda, largohen të qetë, duke mos ngjallur dyshim te fqinjët e pallatit.

Pamjet që po ndiqni të publikuara nga “ABC News”, paraqesin veprimet e dy autorëve të dyshuar për vrasjen e Memli Begallës, ndodhur më 14 shkurt në zonën e ish-Bllokut në Tiranë.

Siç duket edhe nga pamjet e fiksuara nga kamerat e sigurisë, viktima mbërrin në hyrje të tunelit, i cili ndodhet në rrugën “Nikolla Tupe”, pikërisht në orën 20 e 39 minuta e 10 sekonda.

Vetëm 20 sekonda me vonë, shfaqen dy vrasësit të veshur me xhupa e kapuçë të zinj, të cilët ndjekin viktimën nga pas.

Si profesionistë të vërtetë, autorët largohen të qetë pas ekzekutimit të tipit mafioz me një plumb në kokë të Memli Begallës.

Aq perfekte ishte vrasja e 64-vjeçarit, saqë edhe këta dy rinj që u gjendën rastësisht në vendin e ngjarjes nuk kuptuan që sapo kishte ndodhur një krimi, raporton “ABC News”.

Policia është vënë në ndjekje të dy autorëve që ishin fiksuar nga kamerat e sigurisë, të cilët janë me gjatësi rreth, 1.8 metra.

“ABC News” ka mësuar se ekzekutorët u larguan nga vendi i ngjarjes me një automjet tip “BMW” ngjyrë e zezë. Gjithashtu është i filmuar edhe momenti i hipjes së autorëve në makinë, ndërsa grupi hetimor e ka të pamundur të identifikojë targat.

Vrasja e Memli Afrim Begalla, sipas policisë, dyshohet të jetë kryer për shkak të borxheve të  pashlyera që viktima kishte ndaj personave të tretë.

Debitë e 64-vjeçarit shkojnë deri në 90 mijë euro, pasi kishte krijuar disa kompani fantazmë, ku edhe ishte dënuar nga gjykata. Për ngjarjen e rëndë u ndaluan 10 persona, por pas marrjes në pyetje nga uniformat blu, u lanë të lirë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ditët e fundit moti ka qenë i paqëndrueshëm, ç’ka mund të ketë ndikuar edhe në prishjen e planeve.

   Njëri nga prokurorët që po heton përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike ku pretendohet të jetë protagonist, vëllai i Ministrit t

   Përveç pijeve alkoolike dhe ahengut, në lokalet e qytetit bregdetar të Durrësit, mundet të gjesh edhe prostituta.

   Krerët e komuniteteve fetare në Shqipëri përmes një letre të përbashkët drejtuar Kancelares gjermane Angela Merkel dhe Presidentit fra

   Në vijim të protestës ndaj shembjes së Teatrit Kombëtar, sërish janë mbledhur artistë përpara godinës duke dhënë argumenta kundër këti

   Zjarrfikësit e Durrësit duket se do të përballen këtë verë me një situatë shumë të vështirë përsa i përket shuarjes së zjarreve.

   Zyra e Kryeministrit Edi Rama ka reaguar për shpalljen qytetar nderi të Gafur Mazrekurt nga Bashkia e Hasit, ndërsa distancohet nga ky

   Këtë vit, numri i parcelave të mbjella me kanabis të zbuluara nga policia numërohen me gishtat e dorës.

Në 5 muajt e parë të këtij viti në kalatat e portit të Durrësit janë përpunuar 236 anije dhe 376 tragete, nga të cilat janë shkarkuar dhe

Tek sheshi i Sfinksit në Durrës kanë mundësinë të gjithë të apasionuarit të shikojnë ndeshjet e Botërorit që po mbahet në Rusi.