Durrës, policia feston 105-vjetorin e krijimit (VIDEO)

Postuar: 13/01/2018 - 18:25

   Me rastin e 105-vjetorit të Policisë së Shtetit, Drejtoria Vendore e Policisë Durrës organizoi një aktivitet festiv në ambientet e saj.

Të pranishëm ishin Prefekti i Qarkut Durrës, familjarë të punonjësve të policisë të rënë në krye të detyrës, Drejtues dhe Punonjës të Policisë së Qarkut Durrës.

N/drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, drejtues Bajram Mara në fjalën e tij përshëndetëse duke falenderuar të gjithë të pranishmit ka theksuar rëndësinë e kësaj date për çdo punonjës në Organizatën e Policisë së Shtetit.

Punonjësit aktual në radhët e Policisë së Shtetit kujtojnë sfidat në të cilat ka kaluar policia duke pasur si qëllim primar ruajtjen e sigurisë së qytetarëve dhe respektimin e të drejtave dhe lirive themelore të shtetasve.

Nuk mund të harrojmë përkushtimin, vullnetin dhe sakrificën e punonjësve të policisë, të cilët dhanë jetën në krye të detyrës, duke shërbyer si frymëzim për brezat e rinj, në rrugën e vështirë por shumë të bukur të të qenit një punonjës në shërbim të komunitetit.

Gjatë kësaj ceremonie u dhanë edhe certifikata për Shërbime të Dalluara për punonjës policie, të cilët me përkushtimin dhe profesionalizimin e tyre kanë kontribuar në ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duket se nuk ka lajme të mira nga moti për ditën e nesërme.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës kanë arrestuar në flagrancë një shtetas që vidhte kabinat e kompanive telefonik

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako, ka publikuar në faqen e tij në “Facebook” lajmin e çmimit ndërkombëtar që fitoi projekti i “Sfink

KLSH kallëzon në prokurori ish-drejtorin, 2 përgjegjës sektori legalizimi, 3 ish-përgjegjës sektori legalizimi dhe 2 specialistë të drejt

Një drejtues mjeti që lëvizte me shpejtësi gati 100 km/h në Rrugën e Kavajës në kryeqytet mbrëmjen e djeshme, është ndaluar nga policia.

Vijon dominimi i kthjellime në Veri dhe zonat Qendrore, por vranësira kalimtare do të ketë ekstremi Jugor i vendit.

   Departamenti i Shtetit thotë se problemet më të konsiderueshme të të drejtave të njeriut në vitin 2017 në Shqipëri, ishin “kufizimet n

   Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, të gazetarit Arian Çanit.

   I ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e Llirë”, Arjan Çani i ka treguar ish-ministrit i brëndshëm një video të vitit 2012 kur kishte “para

   Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë i ka nisur letër-propozimin zyrtar kompanisë koncesionare Albania Highway Concession