Durrës, policia feston 105-vjetorin e krijimit (VIDEO)

Postuar: 13/01/2018 - 18:25

   Me rastin e 105-vjetorit të Policisë së Shtetit, Drejtoria Vendore e Policisë Durrës organizoi një aktivitet festiv në ambientet e saj.

Të pranishëm ishin Prefekti i Qarkut Durrës, familjarë të punonjësve të policisë të rënë në krye të detyrës, Drejtues dhe Punonjës të Policisë së Qarkut Durrës.

N/drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, drejtues Bajram Mara në fjalën e tij përshëndetëse duke falenderuar të gjithë të pranishmit ka theksuar rëndësinë e kësaj date për çdo punonjës në Organizatën e Policisë së Shtetit.

Punonjësit aktual në radhët e Policisë së Shtetit kujtojnë sfidat në të cilat ka kaluar policia duke pasur si qëllim primar ruajtjen e sigurisë së qytetarëve dhe respektimin e të drejtave dhe lirive themelore të shtetasve.

Nuk mund të harrojmë përkushtimin, vullnetin dhe sakrificën e punonjësve të policisë, të cilët dhanë jetën në krye të detyrës, duke shërbyer si frymëzim për brezat e rinj, në rrugën e vështirë por shumë të bukur të të qenit një punonjës në shërbim të komunitetit.

Gjatë kësaj ceremonie u dhanë edhe certifikata për Shërbime të Dalluara për punonjës policie, të cilët me përkushtimin dhe profesionalizimin e tyre kanë kontribuar në ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pëllumb Nako është ekspert i çështjeve të sigurisë dhe, kur e pyet mbi gjendjen e rendit në vend, preferon t’u referohet shifrave.

   Plazhi i Durrësit konkurron me plazhet e tjera të vendit me çmimet e ulëta që u ofrohen sipas kategorive të gjithë pushuesve.

   Sqarimi i policisë shqiptare mbi çështjen e ndalimit nga policia greke në bazë të kërkesës së autoriteteve italiane të biznesmenit Edm

   Stina e verës shoqërohet me viroza, por gjendja ndërlikohet pasi njerëzit për shkak të pushimeve verore, zhvendosen nga vendet e banim

   Dy tërmete kanë goditur sot Shqipërinë, në jug dhe juglindje të vendit. Nga të dhënat ka rezultuar se lëkundjet kanë qenë me magnitudë

   Drejtori i Departamentit për Sigurinë Gjovalin Loka i shoqëruar nga Drejtoresha për Kufirin dhe Migracionin Durrës ka inspektuar plazh

Prokurori në prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka, ka mundur të kalojë Vetingun me një nivel minimal sa i p

Emigracioni ilegal dhe azil-kërkimi në Gjermani për motive ekonomike tanimë duken një kapitull i mbyllur për qytetarët e Shqipërisë.

Gjatë aksionit që AKU po ushtron në zonat bregdetare, trupa inspektuese DRAKU, Vlorë ka evidentuar 2 subjekte në Llogara, me aktivitet “R

Paraditja vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në zonat Perëndimore por vranësira të shpeshta do ketë ekstremi Verior dhe gjithë zon