Durrsaku hap një biznes të suksesshëm pranë Shtëpisë së Bardhë (VIDEO)

Postuar: 06/10/2017 - 21:11

   Shqiptarët shpesh kanë ‘pushtuar’ mediat për emigracionin e jashtëligjshëm dhe azilkërkimin.

Por nëse një pjesë e mirë e këtyre bashkëatdhetarëve kanë zgjedhur azilin, ka edhe nga ata që kanë zgjedhur tjetër rrugë, atë të biznesit. Një histori suksesi na vjen nga SHBA dhe pikërisht nga një durrsak i vendosur në Amerikën e largët.

Durrsaku ka hapur një biznes fare pranë Shtëpisë së Bardhë. Bëhet fjalë për Gjergj Dollanin, i cili po shijon një moment suksesi, pikërisht në vendin e mundësive. 

Ai ka punuar për kompanitë më të mëdha të çokollatave në botë dhe tani eksperiencën e madhe ai po e shfrytëzon më së miri për hapjen e një biznesi.

Dhe ky biznes i ndodhur pranë zyrës së presidentit Donald Trump po merr shumë famë.

Gjergj Dollani ka hapur një kafe-butik çokollate. Cafe Chocolat, është një muze në miniaturë çokollatash. Por, përveç shitjes së çokollatave, Dollani po eksperimenton për t’i shtuar kafes shijen e tyre. Një ide origjinale që po pëlqehet mjaft nga banorët e kryeqytetit amerikan.

Më poshtë, Dollani rrëfen historinë e tij të suksesit në Zërin e Amerikës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Raporti i organizatës Transparency International, mbi shkallën e korrupsionit në botë e ka radhitur Shqipërinë në vendin e 91-të, duke

   Në dy ditët e fundit, pranë redaksisë së DurrësLajm kanë mbërritur video dhe foto të qytetarëve të përfshirë në aksidente rrugore për

   Reforma e Shërbimeve Administrative ka dhënë efektin e parë për të gjtihë qytetarët që përballeshin me radhët e gjata në Zyrat e Regji

   Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj prej dy ditësh ndodhet në Britani, ku ka pasur takim me zyrtarë të lartë.

   Në raportin e fundit vjetor të nxjerrë nga shërbimi sekret italian, shqiptarët kanë rezultuar kërcënim i madh për sigurinë vendase.

Aksidentet rrugore vijojnë të jenë një shkak madhor për humbjen e jetës dhe plagosjeve në vendin tone.

Orët e para të ditës mbeten me vranësira dhe reshje të përkohshme në të gjithë Shqipërinë.

Biznesmeni Idlir Karkini, miku i politikanëve është shpallur në kërkim nga prokuroria e Kavajës, pasi ka përvetësuar sipërfaqen e tokës,