Durrsaku hap një biznes të suksesshëm pranë Shtëpisë së Bardhë (VIDEO)

Postuar: 06/10/2017 - 21:11

   Shqiptarët shpesh kanë ‘pushtuar’ mediat për emigracionin e jashtëligjshëm dhe azilkërkimin.

Por nëse një pjesë e mirë e këtyre bashkëatdhetarëve kanë zgjedhur azilin, ka edhe nga ata që kanë zgjedhur tjetër rrugë, atë të biznesit. Një histori suksesi na vjen nga SHBA dhe pikërisht nga një durrsak i vendosur në Amerikën e largët.

Durrsaku ka hapur një biznes fare pranë Shtëpisë së Bardhë. Bëhet fjalë për Gjergj Dollanin, i cili po shijon një moment suksesi, pikërisht në vendin e mundësive. 

Ai ka punuar për kompanitë më të mëdha të çokollatave në botë dhe tani eksperiencën e madhe ai po e shfrytëzon më së miri për hapjen e një biznesi.

Dhe ky biznes i ndodhur pranë zyrës së presidentit Donald Trump po merr shumë famë.

Gjergj Dollani ka hapur një kafe-butik çokollate. Cafe Chocolat, është një muze në miniaturë çokollatash. Por, përveç shitjes së çokollatave, Dollani po eksperimenton për t’i shtuar kafes shijen e tyre. Një ide origjinale që po pëlqehet mjaft nga banorët e kryeqytetit amerikan.

Më poshtë, Dollani rrëfen historinë e tij të suksesit në Zërin e Amerikës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë sot deri vonë pasdite kur pritet fuqizim i përkohshëm i vranësirave duke sjellë shira të do

   Nga Gëzim Kabashi

Elvis Hidri nuk jeton më.

Një sëmundje e rëndë e mori në pak javë.

   Audiopërgjimi i pretenduar mes Albert Veliut dhe vëllait të Ministrit të Brendshëm është dërguar për ekspertim në Itali.

   Delegacioni i nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, i cili përbëhet prej Presidentit të saj George Tsereteli dhe Sekr

   Bashkia e Durrësit i është bashkuar nismës kombëtare “Të pastrojmë Shqipërinë ” organizuar nga Green Line Albania në bashkëpunim të ng

Drejtuesit e Autoritetit Portual Durrës dhe Autoritetit Portual të Rijekës (Kroaci) nënshkruan sot në mesditë një Memorandum Mirëkuptimi,

   Policia italiane ka ndërmarrë një operacion anti-drogë të koduar ‘Turizmi i madh’ mes Sardenjës dhe Lombardisë, ndërsa janë arrestuar

Me 26 maj opozita do të protestojë në Tiranë kundër qeverisë aktuale çka ka bërë që Policia e Shtetit të ndërmarrë një sërë masash.

Teksa jemi në prag të sezonit turistik, Sektori i Policisë Rrugore të Durrësit iu ka dhënë alarmin e kuq të gjithë institucione