Ecën indietro në autostradën Durrës-Tiranë, përplas rëndë këmbësorin që priste furgonin

Postuar: 14/01/2018 - 14:03

Foto ilustruese

Një person që po priste në autostradë furgonat e rastit për të udhëtuar nga Durrësi në Tiranë, është aksidentuar nga një makinë që po ecte indietro.

Aksidenti ka ndodhur të mërkurën më datë 10 janar, në autostradë te mbikalimi i Sukthit, ndërsa ngjarja është kallëzuar një ditë më parë në komisariatin e policisë.

Shtetasi Th.P., vjeç 78, banues në Tiranë, kallëzon se më datë 10.01.2018, duke pritur furgonin për të shkuar në Tiranë, një mjet duke ecur indietro e ka aksidentuar. Pasi e ka përplasur të moshuarin, drejtuesi i mjetit jo vetëm që nuk i ka dhënë ndihmën e parë, por është larguar menjëherë.

I dëmtuari është transportuar me urgjencë në spital ku dhe aktualisht ndodhet i shtruar nën kujdesin e mjekëve.

Sakaq, blutë e Durrësit po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Sheshi “Veliera” prej rreth 1 vit e gjysëm ka mbetur një gërmadhë e hapur në zemër të Durrësit, në mes të portit detar e Torrës Veneci

   Drejtori i Institutit të Arkeologjisë, Luan Përzhita, nga Durrësi ka folur në lidhje me sheshin “Veliera”, i cili ka mbetur peng i ven

   Delegacioni i BE-së në Shqipëri, Ministria e Punëve të Brendshme, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, kryebashkiakët shqiptarë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 5 vite burg për ish-drejtorin e Burgjeve Artur Zoto.

Në sallën e këshillit bashkiak të Durrësit u zhvillua workshopi me temë: "Të veprojmë së bashku në formimin e politikave rinore në nivel

Instituti i Arkeologjisë në bashkëpunim me Shkollën franceze të Romës dhe Universitetit Ausonius-Bordeaux-Montaigne po zhvillojnë tryezën

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të mos japin kurrë ryshfet në zyrat e shtetit, por të regjistrohen në adres

Vijon aksioni i Policisë Bashkiake në Durrës për t’iu rikthyer hapësira të tjera publike qytetarëve durrsakë.

Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë studentët duke ofruar mundësinë për të kaluar verën në SHBA si dhe për

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar se gjatë ditës së sotme do ketë kufizime të energjisë në disa zona të