Emërohet drejtori i ALUIZNI-t në Durrës

Postuar: 06/12/2017 - 11:29

   Arben Isaku, sekretari organizativ i PS-së Durrësit, pritet të emërohet drejtor i një prej institucioneve kryesore në qytetin bregdetar.

Burimet nga PS kanë saktësuar për DurrësLajm se Isaku është emri që gëzon mbështetjen e PS-ë së Durrësit për të zëvendësuar në këtë detyrë Flamur Gjuzin.

Isaku ka mbajtur gjatë kësaj periudhe edhe detyrën e shefit të kabinetit në institucionin e Këshillit të Qarkut.

Isaku pritet të marrë zyrtarisht postin e njërit prej institucioneve më të rëndësishme në Durrës.

Ish-drejtori Flamur Gjuzi do të mbahet mend në këtë drejtori për reformat që aplikoi në këtë institucion, numrin e lartë të shtëpive të legalizuara në rang qarku, si dhe një nga drejtorët më të suksesshëm të qeverisë Rama 1.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton gjithë abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë

   Regjistrohet një tjetër lëkundje sizmike, këtë herë në Kavajë.

   Vdekja tragjike në një aksident rrugor e 25-vjeçarit nga Durrësi Xhemal Goga ka lënë të pikëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e të r

   E ndërtuar 85 vite më parë, godina simbol e qytetit të Durrësit, që shërben si degë e Bankës Tregtare pritet t’i nështrohet rikonstruk

   Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarivić zhvillon nesër vizitë në Durrës, interes i madh nga qytetarët durrsakë.

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror.

Helmimet nga ushqimi bëhen më të shpeshta gjatë stinës së verës, kryesisht për shkak të kushteve në të cilat tregtohen dhe ruhen produkte

Zyra antikorrupsion e kryeministrit prej dy ditësh ka zbarkuar në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive në Durrës.

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një intervistë për “Shqipta

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Artan Zeneli është shkarkuar nga organet e Vettingut.