Emërohet drejtori i ALUIZNI-t në Durrës

Postuar: 06/12/2017 - 11:29

   Arben Isaku, sekretari organizativ i PS-së Durrësit, pritet të emërohet drejtor i një prej institucioneve kryesore në qytetin bregdetar.

Burimet nga PS kanë saktësuar për DurrësLajm se Isaku është emri që gëzon mbështetjen e PS-ë së Durrësit për të zëvendësuar në këtë detyrë Flamur Gjuzin.

Isaku ka mbajtur gjatë kësaj periudhe edhe detyrën e shefit të kabinetit në institucionin e Këshillit të Qarkut.

Isaku pritet të marrë zyrtarisht postin e njërit prej institucioneve më të rëndësishme në Durrës.

Ish-drejtori Flamur Gjuzi do të mbahet mend në këtë drejtori për reformat që aplikoi në këtë institucion, numrin e lartë të shtëpive të legalizuara në rang qarku, si dhe një nga drejtorët më të suksesshëm të qeverisë Rama 1.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Departamenti i Shtetit thotë se problemet më të konsiderueshme të të drejtave të njeriut në vitin 2017 në Shqipëri, ishin “kufizimet n

   Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, të gazetarit Arian Çanit.

   I ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e Llirë”, Arjan Çani i ka treguar ish-ministrit i brëndshëm një video të vitit 2012 kur kishte “para

   Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë i ka nisur letër-propozimin zyrtar kompanisë koncesionare Albania Highway Concession

   Haki Çako është rikthyer në administratën shtetërore, këtë herë në një dikaster tjetër të kabinetit qeveritar.

   Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj paralajmëroi se do të ketë goditje të grupeve kriminale në Fier dhe në Lushnjë, ndërsa nënvizoi se

   Rëra afrikane vazhdon të jetë prezentë në vendin tonë, por këtë të premte do të lokalizohet më shumë në ekstremin jugor.

   Qeveria ka vendosur që Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit t’i shtohen edhe 182 punonjës për vitin 2018, duke e çuar num

   Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka marrë pjesë në aktivitetet e zhvilluara me rastin e festës së Ishmit.

Konsumatorët durrsakë edhe këtë radhë ashtu si në të gjithë vendin e "pësuan" nga kompania e karburanteve "Gulf" e cila në mënyrë krejt t