EMRAT/ Këta janë drejtuesit e rinj të spitaleve në Tiranë

Postuar: 20/11/2017 - 21:40

   Ministria e Shëndetësisë publikoi sot listën e drejtorëve të rinj të spitaleve në Tiranë

Drejtor i ri i QSUT-së është Enkelejdi Joti, ndërkohë në “Spitalin e Traumës” Arben Zenelaj.

Spitali “Shefaqet Ndroqi” do të drejtohet sërish nga Perlat Kapisyzi.

Ministria njofton se është rihapur konkursi për drejtorët e spitaleve në disa rrethe, si; Gjirokastrë, Korçë Elbasan si dhe Vlorë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Mungesë sinjalistike horizontale dhe vertikale, rrethrrotullime të papritura, rrugë pa ndriçim, mbikalime të rrezikshme…

   Gazetari Basir Çollaku, në “Top Story”, duke komentuar mbi dokumentin italian të Tahirit tha se ka dyshime serioze per autenticitetin

   Gjatë pasdites së sotme, në Aeroportin e Rinasit janë kthyer me tre avionë të posaçëm, 160 shtetas, të cilët kishin abuzuar me kërkesa

   Veriu i vendit është përfshirë sot nga reshjet e dendura të shiut.

   Prokuroria e Katanias ka nisur në datë 27 tetor procedim penal ndaj ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri.

   Në seancën dëgjinore në komisionin e ligjeve, kandidati për postin e kryeprokurorit të përkohshëm, prokurori i Durrësit, Ferdinand Ele

   Dalin në dritë të tjera përgjime që rëndojnë pozitën e ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Teologu Klodian Zaimi i ndaluar për terrorizëm në Malajzi flet për herë të parë në mediat shqiptare.

Mungesës së parkingjeve për mjetet në Durrës i shtohen edhe automjetet që dalin për tregëti.

Prova e cila ka bindur Gjykatën e Krimeve të Rënda që t’i ndalojë Saimir Tahirit daljen jashtë vendit dhe bllokimin e pasaportës ka qenë