EMRAT/ Këta janë drejtuesit e rinj të spitaleve në Tiranë

Postuar: 20/11/2017 - 21:40

   Ministria e Shëndetësisë publikoi sot listën e drejtorëve të rinj të spitaleve në Tiranë

Drejtor i ri i QSUT-së është Enkelejdi Joti, ndërkohë në “Spitalin e Traumës” Arben Zenelaj.

Spitali “Shefaqet Ndroqi” do të drejtohet sërish nga Perlat Kapisyzi.

Ministria njofton se është rihapur konkursi për drejtorët e spitaleve në disa rrethe, si; Gjirokastrë, Korçë Elbasan si dhe Vlorë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Raporti i organizatës Transparency International, mbi shkallën e korrupsionit në botë e ka radhitur Shqipërinë në vendin e 91-të, duke

   Në dy ditët e fundit, pranë redaksisë së DurrësLajm kanë mbërritur video dhe foto të qytetarëve të përfshirë në aksidente rrugore për

   Reforma e Shërbimeve Administrative ka dhënë efektin e parë për të gjtihë qytetarët që përballeshin me radhët e gjata në Zyrat e Regji

   Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj prej dy ditësh ndodhet në Britani, ku ka pasur takim me zyrtarë të lartë.

   Në raportin e fundit vjetor të nxjerrë nga shërbimi sekret italian, shqiptarët kanë rezultuar kërcënim i madh për sigurinë vendase.

Aksidentet rrugore vijojnë të jenë një shkak madhor për humbjen e jetës dhe plagosjeve në vendin tone.

Orët e para të ditës mbeten me vranësira dhe reshje të përkohshme në të gjithë Shqipërinë.

Biznesmeni Idlir Karkini, miku i politikanëve është shpallur në kërkim nga prokuroria e Kavajës, pasi ka përvetësuar sipërfaqen e tokës,