Heroina në autobus, pezullohet shefi i Krimeve

Postuar: 20/01/2018 - 13:16

   Edmond Çela, shefi i Hetimit në Drejtorinë e Kufirit në Korçë është pezulluar nga detyra. Pezullimi i tij nga SHÇBA vjen një ditë pasi autoritetet greke, zbuluan 2 kilogramë heroinë të fshehur në një autobus në pronësi të Çelës.

Mjeti ishte nisur nga Korça dhe kishte si destinacion Selanikun. Lënda narkotike u bllokua sapo autobusi kaloi kufirin shqiptar. 2 kilogramët e heroinës ishin fshehur në tualetin e autobusit.

Çështja e heroinës së sekuestruar në Kapshticë i ka kaluar Krimeve të Rënda. Policia lokale po vijon hetimet për mundësinë e implikimit të personave të tjerë në trafikun ndërkombëtar të lëndëve narkotike me Greqinë. Pjesë e hetimit do të jetë edhe Çela

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë sot deri vonë pasdite kur pritet fuqizim i përkohshëm i vranësirave duke sjellë shira të do

   Nga Gëzim Kabashi

Elvis Hidri nuk jeton më.

Një sëmundje e rëndë e mori në pak javë.

   Audiopërgjimi i pretenduar mes Albert Veliut dhe vëllait të Ministrit të Brendshëm është dërguar për ekspertim në Itali.

   Delegacioni i nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, i cili përbëhet prej Presidentit të saj George Tsereteli dhe Sekr

   Bashkia e Durrësit i është bashkuar nismës kombëtare “Të pastrojmë Shqipërinë ” organizuar nga Green Line Albania në bashkëpunim të ng

Drejtuesit e Autoritetit Portual Durrës dhe Autoritetit Portual të Rijekës (Kroaci) nënshkruan sot në mesditë një Memorandum Mirëkuptimi,

   Policia italiane ka ndërmarrë një operacion anti-drogë të koduar ‘Turizmi i madh’ mes Sardenjës dhe Lombardisë, ndërsa janë arrestuar

Me 26 maj opozita do të protestojë në Tiranë kundër qeverisë aktuale çka ka bërë që Policia e Shtetit të ndërmarrë një sërë masash.

Teksa jemi në prag të sezonit turistik, Sektori i Policisë Rrugore të Durrësit iu ka dhënë alarmin e kuq të gjithë institucione