Humbi jetën duke ndjekur pasionin, mesazhet rrëqethëse të kolegëve për kameramanin e 'News 24'

Postuar: 23/04/2018 - 09:51

Dhimbje e madhe dhe mesazhe rrëqethëse janë ato që miqtë, kolegët, gazetarët dhe të njohurit kanë shkruar pas lajmit tragjik se Armand Hallvaxhiu, kameramani i “News 24”, djali me pasionin e madh për zhytjen, humbi jetën në Shpellën e Haxhi Ali-ut.

Postimi i gazetarit Erjon Skendaj:

“O shok, o mik, o Mandi sa e rënde dhe e vështire qenka të shkruash për ty tani që nuk je me. O zot nuk e besoj ende që ka ndodhur vërtete edhe pse m’u desh që të lexoj e rilexoj mbi 10 here lajmin tënd të fundit me zërin që më dridhej e që nuk me linte ta përmbyllja leximin.
Por ti ike si kampion, se ti i tille ishe në ato që dije të bejë më mirë. Në mend me vijne një mori kujtimesh që i ndamë bashkë që nga përmbytjet në Shkoder, 21 janari e në çdo protestë e ngjarje te bujshme. 10 vite kujtime me ty shok e mik i mire. I tille do mbetesh për ne shoket e tu të news 24. Qofsh i xhenetit mik. Zoti i lehtesoftë dhimbjen e madhe familjes tënde”, shkruan Skëndaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pas marrjes së dëshmive të tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Albert Veliut, Agron Xhafajt dhe gazetarit Jetmir Olldashi, puna e Pr

   90 përqind e vdekjeve në Shqipëri shkaktohen nga shkaqe natyrore. Në total në vitin 2017, kanë ndërruar jetw 22.232 shqiptarë.

   Pasi emri i Ermalit, punonjës policie në Vlorë, u përmend gjatë audio-regjistrimit të publikuar nga Partia Demokratike, zbulohet ident

Universiteti "Aleksandër Moisiu" Durrës në bashkëpunim me Institutin e Rajoneve të Europës me qendër në Salzburg të Austrisë, si dhe me I

Ndotja që i bëhet Adriatikut nga lumenjtë që përfundojnë në të, ka bërë që bregdeti i Durrësit të pësojë ndotje të madhe këtë vit nga qin

Çifti i bashkëshortëve nga Dërmënasi i Fierit, Fisnik dhe Migena Kajolli të cilët u arrestuan nga policia kishin krijuar një skemë mashtr

Të gjitha familjet në Durrës që plotësojnë kushtet për t’u trajtuar me Bonus Strehimi në bazë të V.K.M.nr.1093, datë 28.12.2015

Ish-drejtori i Burgjeve, Artur Zoto ka apeluar vendimin e Gjyaktës së Krimeve të Rënda e cila e dënoi atë me 5 vite burg.

Zbardhen detaje nga operacioni i Prokurorisë së Tiranës për automjetet luksoze që shmangnin doganën.

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame në një deklaratë për mediat sot ka njoftuar vendimin e marrë ditën e djeshme nga qeveria, sipas të cilit do