Kalon Vettingun, konfirmohet në detyrë prokurori që pushoi çështjen ndaj Thanzës

Postuar: 12/07/2018 - 12:01

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme Kostaq Beluri ka kaluar me sukses në "sitën" e Vettingut.

KPK pas seancës dëgjimore, ka konfirmuar në detyrë Prokurorin Beluri, duke rezultuar pa problem në elementin e pasurisë.

Prokurori Kostaq Beluri është kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ai është prokurori që pushoi çështjen ndaj Thanzës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ultësira Perëndimore dominohet nga moti i kthjellët, por kthjellime dhe vranësira kalimtare do të ketë në Lindje dhe Juglindje të vendit.

Gjatë natës që lamë pas dhe në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje, tri goditje të tjera tërmeti janë shënuar në vend.

   Po bëhen 5 ditë nga vrasja e Boran Bercanës dhe Silvi Ndocit, çiftit të ekzektuar orët e para të së dielës në Shkodër.

   Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori do të përballet mesditën e së premtes me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

   Prokuroria e Tiranës këmbëngul në shpalljen fajtor të deputetit Tom Doshi për akuzën e “kallëzimit të rremë”.

   Luigi Soreca emërohet ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri.

   Qindra apo mijëra ton mbetje urbane, kryesisht plastike, depozitohen në brigjet kroate çdo vit nga Shqipëria nëpërmjet rrymave detare.

Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori, ka nxjerrë një urdhër për gjyqtarët e shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Sinoptikanët parashikojnë që i nxehti afrikan që ka përfshirë një pjesë të Europës, nuk do të kursejë edhe vendin tonë përgjatë fundjavës

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka ngritur alarmin për falsifikimin e pijeve dhe futjen e tyre kontrabandë.