Kapriçot e motit, paraditja me kthjellime, pasdite kthehen shirat

Postuar: 25/06/2018 - 09:32

Edhe këtë të hënë, reshjet e shiut do të jenë të pranishme në vend. Gjatë orëve të paradites, moti do të karakterizohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin, por më të dukshme ato do të jenë në ekstremin jugor.

Gjatë orëve të pasdites do të kemi fuqizim të vranësirave dhe shira afatshkurtër në jug e lindje. Shira të izoluara do të ketë në zonat qendrore.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por mbeten konstante gjatë mesditës kur ruhet maksimumi prej 32 gradë Celcius.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka ngritur alarmin për falsifikimin e pijeve dhe futjen e tyre kontrabandë.

Paraditen e kësaj të enjteje, dy persona ende të paidentifikuar kanë rrahur para Prokurorisë së Durrësit, avokatin e njohur Ilia Ilia.

Departamenti i Marketingut në Fakultetin e Biznesit, Universiteti "Aleksandër Moisiu", Durrës, ka bërë me dije se duke filluar nga ky vit

Për çdo vit në sezonin e verës, breshkat e detit dalin jashtë ujit dhe lëshojnë vezët e tyre në plazhet me rërë në rajonin lindor dhe jug

Vijojnë ndryshimet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Mësohet se me firmën e kryeprokurores, Arta Marku, prokurori Genti Osmani, nga sekt

Policia Kufitare e Rinasit vijon shpërndarjen e fletëpalosjeve të prodhuara enkas për turistët e huaj si dhe për pushuesit shqiptarë që j

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka vendosur sekuestro mbi pasuri të luajtshme/të paluajtshme të shtetasv

Media belge “La Dernier Heure” ka publikuar një shkrim tjetër për të shumëkërkuarin Safet Rustemi, i cili sipas tyre ndodhet në qytetin e

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar disa orientime lehtësuese për të gjithë shtetasit shqiptarë që aplikojnë për një vizë amerikane

Të tjera lëkundje vijojnë të ndihen në Durrës në orët e para të mëngjesit të sotëm.