Kryeprokurori i përkohshëm/ Prokurori i Apelit Durrës, Ferdinand Elezi shpalos platformën e tij

Postuar: 13/12/2017 - 19:33

   Në seancën dëgjinore në komisionin e ligjeve, kandidati për postin e kryeprokurorit të përkohshëm, prokurori i Durrësit, Ferdinand Elezi ka shpalosur platformën e tij.

Gjatë prezantimit të eksperiencës së tij në Komisionin e Sigurisë në Kryesinë e Kuvendit Elezi vuri theksin tek korrupsioni dhe krimi i organizuar.

“Sistemi i drejtësisë dhe ndjekja penale ka probleme të theksuara”, deklaroi prokurori Elezi.

“Do t’i jap përparësi promovimit të prokurorëve më të përkushtuar”, tha ai.

Në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve janë paraqitur vetëm deputetët e maxhorancës, ndërsa opozita, ashtu siç ka deklaruar e ka bojkotuar procesin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton gjithë abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë

   Regjistrohet një tjetër lëkundje sizmike, këtë herë në Kavajë.

   Vdekja tragjike në një aksident rrugor e 25-vjeçarit nga Durrësi Xhemal Goga ka lënë të pikëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e të r

   E ndërtuar 85 vite më parë, godina simbol e qytetit të Durrësit, që shërben si degë e Bankës Tregtare pritet t’i nështrohet rikonstruk

   Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarivić zhvillon nesër vizitë në Durrës, interes i madh nga qytetarët durrsakë.

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror.

Helmimet nga ushqimi bëhen më të shpeshta gjatë stinës së verës, kryesisht për shkak të kushteve në të cilat tregtohen dhe ruhen produkte

Zyra antikorrupsion e kryeministrit prej dy ditësh ka zbarkuar në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive në Durrës.

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një intervistë për “Shqipta

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Artan Zeneli është shkarkuar nga organet e Vettingut.