Mbërriti dimri. Në muajin dhjetor priten surpriza

Postuar: 20/11/2017 - 20:10

   Duke u nisur nga dita e sotme të gjithë kemi venë re një rënie të ndjeshme të temperaturave.

Pavarësisht diellit, në shumë zona malore të Shqipërisë janë regjistruar reshje dëbore. E si duket ndoshta dimri është në prag dhe pse jemi në 10-ditëshin e fundit të nëntorit. Sot, në emisionin “Rudina” ishte e ftuar meterologia e “Meteoalb” Tanja Porja, e cila tha se ky muaj rezulton me temperatura 2 gradë më të larta se një nëntor normal.

“Përsa i përket muajit dhjetor nuk presim një ndryshim të madh, por me karakteristika të dhjetorit. Temperaturat do të jenë 1-1.5 gradë më të ngrohta se një dhjetor normal, por kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë temperatura të ulëta, por parashikohet të jetë me defiçit në reshje”, tha Porja. /TVKlan

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Raportuesi i Grupit të CDU-së për Shqipërinë në Parlamentin gjerman deklaron se qeveria shqiptare duhet të sqarojë akuzat e ngritura ndaj

Ish-ministri i Brendshëm dhe ish-zv.kryeministri i qeverisë së demokratëve me kryeministër Aleksandër Meksin, Bashkim Kopliku në një stat

Prokuroria e Durrësit ka shpallur moskompentencën për hetimet ndaj çiftit të prokurorëve Dritan Gina dhe Rovena Gashi.

Një operacion antidrogë në Sarandë për pak sa nuk ka përfunduar në viktima.

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu po zhvillon një takim me kreun e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela.

Vijojnë lëkundjet e tokës në qarkun e Vlorës, një ditë pasi një tërmet me magnitudë 4,6 ballë goditi këtë qark.

Disa ditë më parë, Policia gjermane finalizoi një operacion të gjerë antidrogë, pas një hetimi të cilësuar si më të suksesshmin në histor

Në pjesën e parë të ditës do të ketë kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme më të shpeshta në zonat lindore.

Ka ndërruar jetë 29-vjeçari nga Fushë-Kruja që u aksidentua pasditen e sotme teksa po drejtonte një ciklomotor në aksin rrugor Fushë-Kruj

Autostrada Tiranë-Durrës është bllokuar pasditen e sotme në sensin për në kryeqytet.