Media e huaj i kërkon falje Shkëlzen Berishës: Shkrimi ndaj jush pa asnjë bazë të vërtetë

Postuar: 17/02/2018 - 21:17

Më 14 shkurt, “Reporter i BE-së” publikoi një histori që përmbante pohime kundër Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha. Këto raportime janë bazuar nga një burim që supozohej i besueshëm, raporton “eureporter”.

Tani, kjo media “pranon se janë mashtruar dhe se këto akuza janë krejtësisht pa bazë”: Ne i kërkojmë z. Shkëlzen Berisha ndjesën tonë pa rezerva. Media ka ndërprerë lidhjet me gazetarin që ka publikuar artikullin e parë.

“Këto akuza u bënë nga një burim që supozohej të ishte i besueshëm. Por ne tani pranojmë që këto akuza u bënë totalisht pa një bazë. I kërkojmë ndjesë z. Shkëlzen Berisha,” shkruhet në një publikim të fundit të EU Reporter.

q124

Gjithashtu më poshtë Shkëlzen Berisha sqaron disa nga akuzat që janë bërë kundrejt tij:

1-Nuk kam udhëtuar kurrë me z. Kalaj në Pragë. Kjo provë, që ju pretendoni se e keni në dosjen e gjykatës nuk ekziston. Po ashtu edhe komisioni parlamentar nuk e përmban një provë të këtij tipi.

2-Nuk kam diskutuar kurrë në lidhje me çështjen e privatizimit të CEZ, me drejtorë të kompanisë apo persona të tjerë të përfshirë.

3-Nuk kam zotëruar kurrë një vilë. Unë kam marrë një apartament në vitin 2013, nëpërmjet një kredie të marrë në bankë, për ta shitur më pas në vitin 2016. Kjo ka qenë e vetmja pasuri e imja e patundshme.

4-Në lidhje me shpërthimin në Gërdec, gjykata nuk shqyrti asnjë provë ndaj meje, sepse nuk ekzsitonte një e tillë.

5-E gjykoj të rremë faktin që Kalaj është miku apo bashkëpunëtori im.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një postimi në “Facebook”, kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako njoftoi të shtunën investimin që po realizohet në lagjen nr.1 të

Në prag të 24 marsit, ditës së luftës kundër tuberkulozit, të sëmurët në Durrës rrezikohen të mbeten pa spitalin e tyre.

Mediat belge kanë ngritur alarmin e mishit të skaduar që u eksportua nga vendi i tyre drejt Kosovës dhe mbërriti deri në doganën shqiptar

Sipas parashikimit meteorologjik të IGJEUM, sot pasdite (e diel, dt.18) dhe nesër (e hënë, dt.19) priten reshje në të gjitha qarqet.

   Vazhdon të jetë i lartë fluksi i pacientëve që i drejtohen urgjencës së spitalit rajonal të Durrësit për të marrë ndihmën e parë nga b

   Një ditë më parë, kryebashkiaku Vangjush Dako njoftoi përmes profilit të tij në Facebook investimin që po realizohet në lagjen nr.1 të

   Mëngjesin e së dielës, mbështetësit e kryebashkiakut të arrestuar të Lezhës, Fran Frrokajt, janë mbledhur sërish përpara policisë së q

   Një ditë pas erës së tërbuar që përfshiu jo vetëm gjirin e Durrësit, por gjithë territorin e vendit kanë dalë në pah dëmet e shkaktuar

   Moti paraqitet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në territory, por shira mesatarë në Veri