Media e huaj i kërkon falje Shkëlzen Berishës: Shkrimi ndaj jush pa asnjë bazë të vërtetë

Postuar: 17/02/2018 - 21:17

Më 14 shkurt, “Reporter i BE-së” publikoi një histori që përmbante pohime kundër Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha. Këto raportime janë bazuar nga një burim që supozohej i besueshëm, raporton “eureporter”.

Tani, kjo media “pranon se janë mashtruar dhe se këto akuza janë krejtësisht pa bazë”: Ne i kërkojmë z. Shkëlzen Berisha ndjesën tonë pa rezerva. Media ka ndërprerë lidhjet me gazetarin që ka publikuar artikullin e parë.

“Këto akuza u bënë nga një burim që supozohej të ishte i besueshëm. Por ne tani pranojmë që këto akuza u bënë totalisht pa një bazë. I kërkojmë ndjesë z. Shkëlzen Berisha,” shkruhet në një publikim të fundit të EU Reporter.

q124

Gjithashtu më poshtë Shkëlzen Berisha sqaron disa nga akuzat që janë bërë kundrejt tij:

1-Nuk kam udhëtuar kurrë me z. Kalaj në Pragë. Kjo provë, që ju pretendoni se e keni në dosjen e gjykatës nuk ekziston. Po ashtu edhe komisioni parlamentar nuk e përmban një provë të këtij tipi.

2-Nuk kam diskutuar kurrë në lidhje me çështjen e privatizimit të CEZ, me drejtorë të kompanisë apo persona të tjerë të përfshirë.

3-Nuk kam zotëruar kurrë një vilë. Unë kam marrë një apartament në vitin 2013, nëpërmjet një kredie të marrë në bankë, për ta shitur më pas në vitin 2016. Kjo ka qenë e vetmja pasuri e imja e patundshme.

4-Në lidhje me shpërthimin në Gërdec, gjykata nuk shqyrti asnjë provë ndaj meje, sepse nuk ekzsitonte një e tillë.

5-E gjykoj të rremë faktin që Kalaj është miku apo bashkëpunëtori im.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zbardhet emri i porositësit të dy mjeteve 'Tojota Yaris', në të cilat u gjetën dhe sekustruan një ditë më parë 3 milionë e 470 mijë euro.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë gjyqtaren e Apelit në Vlorë, Brikena Ukperaj (Lubonja).

Ky vit pritet të jetë i mbarë për turizmin në Shqipëri.

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda rikonfirmon dënimin me burg për jetë për Denis Shtrazën.

Edhe këtë të hënë, reshjet e shiut do të jenë të pranishme në vend.

Policia dhe Prokuroria e Durrësit kanë numëruar sasinë e eurove kontrabandë që po futeshin në Shqipëri me dy automjete “Toyota Yaris”.

Sot do të bllokohet sërish autostrada Tiranë-Durrës, pasi do të realizohet faza e katërt e punimeve që kanë nisur para dy javëve.

   Të tjera detaje janë bërë me dije në lidhje me sasinë e eurove të kapura në Durrës.

   Nuk përbën aspak sekret, madje qarqet diplomatike e vërtetojnë se Athina dhe Tirana kanë hyrë tashmë në rrugëtimin e fundit për nënshk