Ministri i Brendshëm dhe drejtori i Policisë së Shtetit konferencë për shtyp në Durrës

Postuar: 13/02/2018 - 20:19

   Policia e Durrësit njofton se "rreth orës 20:35 në ambientet e Drejtorisë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin Durrës do të japë një prononcim për mediat Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu".

Nuk dihen ende detaje lidhur me konferencën për shtyp në këtë orë të vonë në Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gentian Trenova prokuror i Apelit të Tiranës njëkohësisht dhe anëtar i Këshillit të Emërimeve në drejtësisë nuk ka kaluar provën e Vettin

Ura e Drojës e cila lidh Mamurrasin me Thumanën dhe Fushë-Krujën do të rindërtohet.

Moti për ditën e sotme pritet të jetë sërish me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në orët e pasdites, kur vranësirat shtohen kryesi

   Deri në fund të muajit qershor, moti do të jetë i paqëndrueshëm, me diell paradite dhe me shi pasdite.

   Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe ajo e Brendshme kanë përgatitur një udhëzim të përbashkët mbi kufizimet e qarkullimit të

   Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, gjatë takimit të KE-së me Ministrat e Brendshëm të Ballkanit Perëndimor, u shpreh se përgjigja e v

   Ditën e mërkurë, maturantët do të japin provimin e fundit të Maturës Shtetërore, atë me zgjedhje, duke i dhënë fund kështu rrugëtimit

   3 protestuesit e fundit që mbaheshin në burg pas tubimit kundër vendosjes së tarifës së kalimit në rrugën e Kombit janë liruar gjatë d

   Pavarësisht nismës së marrë nga ana e qeverisë për largimin e qeseve plastike nga përdorimi, qytetarët në Durrës vijojnë t’i përdorin

Gjatë mesditës së sotme u raportua rrëmbimi i një gazetareje të Radio Televizionit Shqiptar në Prishtinë.