Moti i keq, trafik super i rënduar në rrugët e Durrësit (VIDEO+FOTO)

Postuar: 11/09/2017 - 17:11

Moti i keq që ka përfshirë Durrësin këtë të hënë, ka shkaktuar trafik të rënduar mjetesh në zonat kryesore të qytetit si dhe përmbytje në rrugë. Prej orës 14:30 kur filloi një stuhi e fortë ere, dhe menjëherë pas saj reshje shiu, disa prej rrugëve më problematike në Durrës janë mbuluar nga uji, duke vështirësuar lëvizjen e këmbësorëve dhe të automjeteve.  

Zonat me trafik të rënduar: Nga pallati i sportit, te stacioni i trenit e në vazhdim te rrugës "Egnatia", te Mauzoleumi i Dëshmorëve e në vijim të rrugës "Aleksandër Goga"; kryqëzimi i stadiumit "Niko Dovana" etj.

Te gjimnazi "Leonik Tomeo" ku po zhvillohet mësimi me turne i nxënësve te shkollës 9-vjeçare "Marie Kaçulini" është krijuar një situatë kaotike, pasi prishja e motit ka përkuar në të njëjtën kohë edhe me daljen e fëmijëve nga shkolla në këtë ditë te parë të sezonit të ri shkollor që nisi sot.

S.L.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Zbardhen të tjera detaje lidhur me përplasjen mes Tiranës dhe Ankarasë për lirimin e një shtetasi turk të konsideruar si terrorist

Një tjetër deklaratë e fortë u bë nga gazetari Artan Hoxha sonte në studion e emisionit “Studio e Hapur” në “News 24”, i cili tha se nëse

   Ish-komisari i policisë Dritan Zagani ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, pas lajmit të arrestimit në Itali të Moisi Habilaj

   Zbulohen strukturat e reja të ministrive që ka krijuar Edi Rama për kabinetin e tij të dytë qeverisës. 

Me mijëra shqiptarë që mësyjnë shtet europianë për të kërkuar azil ekonomik, mësyjnë nga porti i Durrësit drejt Europës, por me dokumenta

2500 studentë janë ulur për herë të parë në auditore, ndërsa deri në mbyllje të rregjistrimeve në 24 tetor janë edhe 400 kuota të lira.

Një aksident ku është përfshirë një automjet i policisë sapo është regjistruar në qytetin e Durrësit.

Vazhdon gjyqi ndaj Denis Shtrazës, i cili akuzohet për rrëmbimin dhe vrasjen e Gazmend Çollakut.

16 tetori është një datë që nuk mund të harrohet kollaj nga asnjë shqiptar, ndonëse personi që na kujton kjo ditë nuk jeton prej 32 vites

Drejtoria e Policisë së Fierit ka reaguar pas denoncimit të Bashës për fshehje të një pengmarrjeje pak ditë më parë.