Ndryshon moti, çfarë na pret sot

Postuar: 19/02/2018 - 08:37

Pas fundjavës 'pranverore' që kaluam, kushtet e motit ndryshojnë tërësisht. Sot, moti vijon me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin duke sjellë reshje të pakta shiu e dëbore në Lindje dhe pjesërisht në zonat Jugore.

Pasditja mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta në Veri dhe Qendër ndërsa reshje shiu e dëbore do të ketë në Jug dhe Juglindje; më të konsiderueshme gjatë natës.

Sipas "MeteoAlb", temperaturat e ajrit qëndrojnë të pandryshuara gjatë mëngjesit, por një rënie të lehtë sjellin orët e mesditës.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2-3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një postimi në “Facebook”, kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako njoftoi të shtunën investimin që po realizohet në lagjen nr.1 të

Në prag të 24 marsit, ditës së luftës kundër tuberkulozit, të sëmurët në Durrës rrezikohen të mbeten pa spitalin e tyre.

Mediat belge kanë ngritur alarmin e mishit të skaduar që u eksportua nga vendi i tyre drejt Kosovës dhe mbërriti deri në doganën shqiptar

Sipas parashikimit meteorologjik të IGJEUM, sot pasdite (e diel, dt.18) dhe nesër (e hënë, dt.19) priten reshje në të gjitha qarqet.

   Vazhdon të jetë i lartë fluksi i pacientëve që i drejtohen urgjencës së spitalit rajonal të Durrësit për të marrë ndihmën e parë nga b

   Një ditë më parë, kryebashkiaku Vangjush Dako njoftoi përmes profilit të tij në Facebook investimin që po realizohet në lagjen nr.1 të

   Mëngjesin e së dielës, mbështetësit e kryebashkiakut të arrestuar të Lezhës, Fran Frrokajt, janë mbledhur sërish përpara policisë së q

   Një ditë pas erës së tërbuar që përfshiu jo vetëm gjirin e Durrësit, por gjithë territorin e vendit kanë dalë në pah dëmet e shkaktuar

   Moti paraqitet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në territory, por shira mesatarë në Veri