Nis riparimi i rrugëve të Durrësit, ja ku do të ndërhyhet (FOTO)

Postuar: 25/05/2018 - 17:46

   Nis riparimi i rrugëve të Durrësit. Në prag të sezonit turistik dhe pritjes së turistëve vendas dhe të huaj, bashkia e Durrësit ka nisur punën për riparimin e rrugëve në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar.

Mjetet e rënda janë përqendruar sot në sheshin “Pranvera”. Për të vendosur shtresën e asfaltit është devijuar trafiku në akse të tjera, ndërkohë që Ndërrmarrja e Rrugëve në varësi të bashkisë po kryen punime me intensitet të lartë për të përfunduar shpejt ndërhyrjet e programuara.

Burime zyrtare të bashkisë Durrës konfirmojnë për DurrësLajm se ky aksion do të vazhdojë në të gjitha rrugët e qytetit, që kanë nevojë për ndërhyrje në infrastrukturë.

Aktualisht shumë rrugë të lagjeve kryesore të Durrësit si akset “Aleksandër Goga” apo “Egnatia” i janë nënshtruar rikonstruksionit, duke e kthyer qytetin në një kantier ndërtimi.

Vetëm “Veliera” vazhdon të mbetet një gropë e hapur, në pritje që gjyqësori i Apelit të Gjykatës Administrative të thotë fjalën e fundit për fatin e projektit 6 milionë euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe ajo e Brendshme kanë përgatitur një udhëzim të përbashkët mbi kufizimet e qarkullimit të

   Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, gjatë takimit të KE-së me Ministrat e Brendshëm të Ballkanit Perëndimor, u shpreh se përgjigja e v

   Ditën e mërkurë, maturantët do të japin provimin e fundit të Maturës Shtetërore, atë me zgjedhje, duke i dhënë fund kështu rrugëtimit

   3 protestuesit e fundit që mbaheshin në burg pas tubimit kundër vendosjes së tarifës së kalimit në rrugën e Kombit janë liruar gjatë d

   Pavarësisht nismës së marrë nga ana e qeverisë për largimin e qeseve plastike nga përdorimi, qytetarët në Durrës vijojnë t’i përdorin

Gjatë mesditës së sotme u raportua rrëmbimi i një gazetareje të Radio Televizionit Shqiptar në Prishtinë.

35 të rinj nga 12 vende të ndryshme europiane në zyrën rajonale të punësimit.

Aksidentet kohët e fundit, ku të plagosur ose viktima kanë qenë këmbësorët ka bërë që policia të marrë një sërë masash, duke gjobitur me

Mbikalimet ofrojnë lehtësi dhe siguri në qarkullimin e këmbësorëve, por ka raste kur ndërtimi i tyre është bërë larg standardeve të duhur

Një shumë financiare prej 100 mijë euro besohet se është paguar për të krijuar audio-përgjimin e rremë mes dëshmitarit X, Albert Veliu dh