Nis riparimi i rrugëve të Durrësit, ja ku do të ndërhyhet (FOTO)

Postuar: 25/05/2018 - 17:46

   Nis riparimi i rrugëve të Durrësit. Në prag të sezonit turistik dhe pritjes së turistëve vendas dhe të huaj, bashkia e Durrësit ka nisur punën për riparimin e rrugëve në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar.

Mjetet e rënda janë përqendruar sot në sheshin “Pranvera”. Për të vendosur shtresën e asfaltit është devijuar trafiku në akse të tjera, ndërkohë që Ndërrmarrja e Rrugëve në varësi të bashkisë po kryen punime me intensitet të lartë për të përfunduar shpejt ndërhyrjet e programuara.

Burime zyrtare të bashkisë Durrës konfirmojnë për DurrësLajm se ky aksion do të vazhdojë në të gjitha rrugët e qytetit, që kanë nevojë për ndërhyrje në infrastrukturë.

Aktualisht shumë rrugë të lagjeve kryesore të Durrësit si akset “Aleksandër Goga” apo “Egnatia” i janë nënshtruar rikonstruksionit, duke e kthyer qytetin në një kantier ndërtimi.

Vetëm “Veliera” vazhdon të mbetet një gropë e hapur, në pritje që gjyqësori i Apelit të Gjykatës Administrative të thotë fjalën e fundit për fatin e projektit 6 milionë euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tri lokale janë mbyllur ditën e sotme në zonën e Jalës nga AKU, për shkak se kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e sigurisë u

Pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016-s, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano Shullazin dhe

Një familje nga Durrësi prej gjashtë anëtarësh, dy prindërit dhe katër fëmijët e mitur, kanë shpëtuar për mrekulli këtë të premte, pasi m

Shifrat zyrtare të Policisë Greke tregojnë një rritje të numrit të sasive të sekuestruara të hashashit në veri të vendit fqinj, në zonën

Gjashtë anëtarë të një familjeje nga Durrësi mbetën të lënduar lehtë, pasi makina tip “Volvo” me të cilën ata po udhëtonin, u përplas me

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat qëndrore dhe në zonat jugore.

   Kohët e fundit dy qeveritë e Shqipërisë dhe Greqisë kanë miratuar një marrëveshje, sipas së cilës të dy palët njohin patentat e zakons

   Mbi territorin e Shqipërisë reshjet do të vijojnë sot dhe nesër!

   Reforma në Drejtësi dhe konkretisht, procesi i rivlerësimit kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve, ka bërë që dy gjykatat më të rëndë

Të tjera detaje janë zbardhur për ngjarjen e rëndë e ndodhur sot në Korçë ku një 3-vjeçar humbi jetën pasi i ra sipër një bombol.