Parashikimi/ Durrësi rrezikohet sërish nga shirat e dendur mëngjesin e së premtes

Postuar: 22/03/2018 - 20:03

   Moti i keq që ka përfshirë vendin ka krijuar problematika të theksuara sidomos në zonat verilindore, që sot u zbardhën nga dëbora.

Ndërkohë, orët e mbrëmjes së të enjtes po shoqërohen me reshje shiu dhe erë të fortë në ultësirën perëndimore. Pasdite, në zonën e Lezhës një trajler me targa maqedonase u përmbys në rrugë si pasojë e erës së fortë.

Sinoptikania Tanja Porja e Meteoalb paralajmëroi se bregdeti shqiptar do të goditet nga cikloni me erëra shumë të forta, me shpejtësi 70-80 km/orë.

Ndërkohë në Durrës, fuqia e erës pritet të rritet së tepërmi në orët e mbrëmjes, nga 22.00 deri afër mesnatës së sotme.

Ndërsa gjatë orëve të para të së premtes dhe deri rreth orës 11.00, Durrësi pritet të përfshihet nga reshje të mëdha shiu.

Gjatë ditës së premte pritet të regjistrohen 17.9 mm shi, pak a shumë e njëjta sasi reshjesh që shkaktoi përmbytje masive në qytetin bregdetar ditën e hënë.

Orët më kritike parashikohen të jenë 04.00-11.00, gjatë të cilave pritet të regjistrohen rreth 14 mm shi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Projekt-restaurimi i kishës së "Shën Luçisë" në Durrës, i është besuar arktitektit të njohur të qytetit, Indrit Hamiti.

Tre ditë më parë një argjendari në bulevardin kryesor të qytetit ra pre e grabitësve, fotoja e të cilëve është zbuluar, por ende të paide

Lidhur me vettingun në policinë e shtetit, zv.ministri i Brendshëm Julian Hodaj dha detaje të rëndësishme të procesit të cilit do t’i nën

Prokuroria e Tiranës ka nisur zyrtarisht hetimet për menaxherët shqiptarë të kompanisë “Gulf”, duke shpallur në kërkim policor menaxherin

Duket se nuk ka lajme të mira nga moti për ditën e nesërme.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës kanë arrestuar në flagrancë një shtetas që vidhte kabinat e kompanive telefonik

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako, ka publikuar në faqen e tij në “Facebook” lajmin e çmimit ndërkombëtar që fitoi projekti i “Sfink

KLSH kallëzon në prokurori ish-drejtorin, 2 përgjegjës sektori legalizimi, 3 ish-përgjegjës sektori legalizimi dhe 2 specialistë të drejt

Një drejtues mjeti që lëvizte me shpejtësi gati 100 km/h në Rrugën e Kavajës në kryeqytet mbrëmjen e djeshme, është ndaluar nga policia.

Vijon dominimi i kthjellime në Veri dhe zonat Qendrore, por vranësira kalimtare do të ketë ekstremi Jugor i vendit.