Parashikimi i motit, 8 gusht 2018

Postuar: 08/08/2018 - 08:21

Kthjellime e vranësira kalimtare do të ketë Perëndimi gjatë kësaj të mërkure por vranësira të dukshme në Lindje-Juglindje.

Mesdita shton vranësirat duke sjellë shira të izoluar në zonat Qendrore dhe Juglindore.

Ndërsa pasditja dhe mbrëmja vijojnë me vranësira dhe kthjellime të herëpashershme.

Sipas Meteoalb era do të fryjë e lehtë, me shpejtësi 25 km /h nga Veriperëndimi duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes e mesditë duke luhatur esktremumet termike nga 16 në 38 gradë celcius.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Konfuzioni është krijuar nga doganierët greke dhe jo nga policia kufitare greke.

   Gjatë periudhës 3- 14 shtator të këtij viti, të gjithë kandidatët që dëshirojnë të ndjekin studimet në një program të dytë studimi në

   Megjithëse impianti i ujërave të zeza është venë më funksion në plazhet e Durrësit, mungesa e nyjeve hidrosanitare publike bën që ky b

   Jeta e tyre u nda në mes në moshë shumë të re, në 14 gusht 2018.

   Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, veçanërisht në këtë periudhë të temperaturave të larta, e shtimit të volumit të tregtisë në kuadër të

   Nje vere jo e paqte kjo e ketij viti. Lekundjet e termetit nuk jane ndaluar, duke u regjistruar goditje te reja thuajse perdite.

   Pas përfundimit të mandatit, zv.ambasadori amerikan në Tiranë David Muniz largohet nga Shqipëria.

   Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të qëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në vendin ton

   Shqipëria bën pjesë te vendet me aktivitet të lartë sizmik.

   Përmes një deklarate, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka sqaruar ndryshimin e çmimeve të teksteve shkollore për sistemin e ri