Parashikimi i motit, e premte 20 prill

Postuar: 20/04/2018 - 08:06

Zonat bregdetare dhe të ulëta dominohen kryesisht nga kthjellimet, ndërsa vranësira kalimtare do ketë në Verilindje. Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në të gjithë vendin ku më të shpeshta, vranësirat paraqiten në zonat Jugore dhe Lindore.

Sipas "MeteoAlb", temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit, ndërsa do të ruajnë vlera thuajse konstante gjatë orëve të mesditës. Era do fryjë mesatare dhe rrallëherë e fortë, me shpejtësi deri 50 km/h nga Veriu duke bërë që në det dallgëzimi të ngjitet mbi 3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gazetarja e re, Ambrozia Meta e ftuar në emisionin “360 gradë” në Ora News ka rrëfyer çfarë ndodhi në konferencën e ndërprerë të kryem

   Pas marrjes së dëshmive të tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Albert Veliut, Agron Xhafajt dhe gazetarit Jetmir Olldashi, puna e Pr

   90 përqind e vdekjeve në Shqipëri shkaktohen nga shkaqe natyrore. Në total në vitin 2017, kanë ndërruar jetw 22.232 shqiptarë.

   Pasi emri i Ermalit, punonjës policie në Vlorë, u përmend gjatë audio-regjistrimit të publikuar nga Partia Demokratike, zbulohet ident

Universiteti "Aleksandër Moisiu" Durrës në bashkëpunim me Institutin e Rajoneve të Europës me qendër në Salzburg të Austrisë, si dhe me I

Ndotja që i bëhet Adriatikut nga lumenjtë që përfundojnë në të, ka bërë që bregdeti i Durrësit të pësojë ndotje të madhe këtë vit nga qin

Çifti i bashkëshortëve nga Dërmënasi i Fierit, Fisnik dhe Migena Kajolli të cilët u arrestuan nga policia kishin krijuar një skemë mashtr

Të gjitha familjet në Durrës që plotësojnë kushtet për t’u trajtuar me Bonus Strehimi në bazë të V.K.M.nr.1093, datë 28.12.2015

Ish-drejtori i Burgjeve, Artur Zoto ka apeluar vendimin e Gjyaktës së Krimeve të Rënda e cila e dënoi atë me 5 vite burg.

Zbardhen detaje nga operacioni i Prokurorisë së Tiranës për automjetet luksoze që shmangnin doganën.