Policia bastis shtëpinë e vjehrrit të Balilit

Postuar: 12/02/2018 - 19:42

   Policia ka zhvilluar këtë të hënë kontroll në shtëpinë e vjehrrit të Klement Balilit në Delvinë. Burime për ABC News thonë se gjatë momentit të kontrollit, në banesën e Avni Veizit nuk ndodhej asnjë person.

Pas kontrollit, mësohet se policia nuk ka gjetur asgjë në banesën e vjehrrit të Balilit. Familjarët Veizi kanë deklaruar se askush nuk i ka njoftuar për kontroll. Vjehrri i tij thotë se do të bëjë kallëzim në Prokurori për hyrjen në banesë pa paralajmërim dhe kur nuk ndodhej askush aty.

Klemend Balili është në kërkim prej me shumë se një viti nga autoritetet shqiptare dhe greke, por ende nuk është arrestuar.

Në Maj të vitit 2016, autoritetet greke pas një hetimi të përbashkët me DEA-n amerikane faktuar se Klement Balili ishte drejtuesi i një rrjeti të trafikut të kanabisit dhe drogave të forta nga Shqipëria në Greqi dhe më pas në vende të Bashkimin Europian.

Ndërkohë gjykata ka vendosur sekuestro për pronat e Balilit dhe familjarëve të tij. Sipas Prokurorisë së Krimeve të Rënda këto pasuri janë produkt i aktiviteteve kriminale që 45-vjeçari ka qenë i përfshirë kryesisht trafikut të drogës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-anëtari i Byrosë Politike, Muho Asllani kujton në një intervistë vitet e burgut të ish-drejtuesve komunistë.

“Quhem Navid, jam 28 vjeç dhe vij nga Afganistani. Për shkak të luftës lashë shtetin e Afganistanit dhe erdha këtu.

Banorët e zonës së Rrashbullit dhe Xhafzotajt iu kanë vënë zjarrin tokave të tyre bujqësore.

Është publikuar momenti i arrestimit të Violeta Donajt, gruas 35-vjeçare që ekzekutoi me katër plumba burrin e saj Kujtim Donaj, 42 vjeç.

Gjatë fundjavës, Policia Rrugore vijon me shtrëngimin e masave penalizuese për drejtuesit e mjeteve që thyejnë rregullat e qarkullimit.

Në Shqipëri paraditja vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta; më të dendura pas mesditës në zonat malore ku pritet të ketë rrebeshe

   Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një

   Riparimi i shtresave asfaltike në aksin Tirane – Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performancë të Bankës Botërore do të

   Moti mbetet gjatë gjithë ditës me kthjellime dhe kalime të shpeshta vranësirash.

Mbi 100 deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Shqiptar kanë shfrytëzuar maksimalisht një privilegj që ua jap ligji, duke futur mjete ‘