Policia e Durrësit mbetet pa makina

Postuar: 12/01/2018 - 15:07

Policia e Durrësit me një organikë me rreth 700 punonjës ka mbetur pa makina. Viti i ri 2018, i ka gjetur të gjithë punonjësit e policisë së Durrësit në këmbë.

Të gjitha mjetet me të cilat lëvizin patrullat dhe shërbimet janë defektuar përveç një furgoni policie.

Punonjësit e policisë kanë bërë me dije për "DurrësLajm" se janë të detyruar të ikin në këmbë në çdo vendngjarje ose të përdorin makinat e tyre personale ata që kanë, në të kundërt policia nuk ka si të jetë e pranishme.

Në gjendje përveç një furgoni janë edhe dy motorrë të qarkullimit rrugor, të cilët nuk janë defektuar.

Mos ndodhtë ndonjë ngjarje në Durrës se jo që policia nuk i kap dot autrorët të cilët janë më të shpejtë por ata nuk kanë mundësi as për të siguruar vendngjarjen.

Ka ditë që në rrugë del vetëm një makinë policie, ndërsa nuk dihet kur do të bëhet tenderi për blerjen e pajisjeve të defektuara. Burimet gjithashtu bënë me dije se defektet e makinave janë të ndryshme por më së shumti nuk kanë frena. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kryeministri Edi Rama, përshëndetjen e mëngjesit për ndjekësit e tij në rrjete sociale, e ka shoqëruar me një tjetër artikull të huaj

Të tjera detaje mësohen rreth ngjarjes së mbrëmshme, kur në një aksident rrugor në afërsi të Maminasit në autostradë, humbën jetën një ta

Orët e para të ditës mbeten me vranësira dhe reshje të shpeshta shiu e dëbore në të gjithë vendin.

Gjyqtari i Kavajës, Luan Lusha që ka pranuar kërkesë e prokurorisë së rrethit për caktimin e masës së sigurisë ndaj 10 personave, mes tyr

Këto janë pamjet nga vendi i ngjarjes ku ndodhi orët e vona të së mërkurës aksidenti i rëndë me pasojë dy të vdekur në Maminas, një vajzë

   Raporti i organizatës Transparency International, mbi shkallën e korrupsionit në botë e ka radhitur Shqipërinë në vendin e 91-të, duke

   Në dy ditët e fundit, pranë redaksisë së DurrësLajm kanë mbërritur video dhe foto të qytetarëve të përfshirë në aksidente rrugore për

   Reforma e Shërbimeve Administrative ka dhënë efektin e parë për të gjtihë qytetarët që përballeshin me radhët e gjata në Zyrat e Regji

   Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Fatmir Xhafaj prej dy ditësh ndodhet në Britani, ku ka pasur takim me zyrtarë të lartë.