Prezantohet zyrtarisht drejtori i spitalit të Durrësit

Postuar: 07/12/2017 - 21:42

   Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka prezantuar zyrtarisht drejtorin e spitalit të Durrësit, Alban Ramohitaj, pasditen e sotme.

Prezantimi është bërë pa praninë e mediave. Alban Ramohitaj rreth dy javë më parë fitoi konkursin e shpallur nga Ministria e Shëndetësisë për drejtorët e spitaleve rajonale dhe bashkiake.

Alban Ramohitaj është njëkohësisht edhe kreu i Këshillit Bashkiak të Durrësit.

Ramohitaj e ka mbajtur edhe më parë postin e drejtorit të spitalit të Durrësit, por pasi u përfshi në listën e kandidatëve për deputetë të PS-së për qarkun e Durrësit dha dorëheqjen.

Pasi nuk fitoi një mandat deputeti, ai u përfshi në garën për drejtorin e spitalit të Durrësit, krahas 3 kandidaturave të tjera dhe në fund rezultoi fitues. 

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas parashikimit të sinoptikanëve të MeteoAlb, moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendi

Më 14 shkurt, “Reporter i BE-së” publikoi një histori që përmbante pohime kundër Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Beri

Publikohet për herë të parë, videoja e dy vrasësve të dyshuar që qëlluan për vdekje 64-vjeçarin Memli Begalla, në zonën e ish-Bllokut në

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës, ku nga Vora deri në afërsi të kthesës së Gjirit të Lalzit, radha e automjeteve raportohet

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Tiranës kanë bërë të mundur goditjen e një grupi që kryente vjedhje në banesa dhe në zonë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj u ka dhënë mesazhe të qartë drejtuesve të Policisë së Shkodër, gjatë takimit mbi analizën e punës së k

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë mesditën e sotme një pallat gjashtëkatësh në qytetin e Fierit.

Është emëruar Drejtori i ri i Policisë së Shkodrës.

Një 27-vjeçar është ndëshkuar me heqje patente, pasi Policia Rrugore e ka kapur teksa udhëtonte me shpejtësi tej normave të lejuara brend

Një tërmet ka lëkundur mëngjesin e kësaj të shtune juglindjen e vendit.