Probleme me energjinë nga koha e keqe? Ja ku mund të telefononi

Postuar: 22/03/2018 - 21:04

Si pasojë e motit të keq që ka prekur vendin tonë prej disa ditësh, ka pasur edhe probleme me sistemin e energjisë në vend.

Situata në Tiranë është e mirë përsa i përketë furnizimit me energji elektrike, ku sipas OSHEE vetëm një lagje ka mungesë energjie.

Per shkak te eres se forte gjate dites se sotme,  ne zonen e Kodres se Priftit, mbi uzinen e ish Autotraktoreve,  jane shfaqur defekte si keputje e percjellesave duke shkaktuar mungese energjie per disa ore. Punonjesit tane jane ne terren dhe shume shpejt do te rikthehet energjia ne kete zone. Aktualisht brenda qytetit te Tiranes pervec nje lagjeje ne Kombinat, prane spitalit,  nuk ka mungese energjie”, njofton OSHEE.

Ndër të tjera, njoftohet se mbi 2000 punonjës janë ne gatishmëri, dhe ndodhen ne terren, duke punuar edhe gjate natës.    

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Vdekja tragjike në një aksident rrugor e 25-vjeçarit nga Durrësi Xhemal Goga ka lënë të pikëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e të r

   E ndërtuar 85 vite më parë, godina simbol e qytetit të Durrësit, që shërben si degë e Bankës Tregtare pritet t’i nështrohet rikonstruk

   Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarivić zhvillon nesër vizitë në Durrës, interes i madh nga qytetarët durrsakë.

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror.

Helmimet nga ushqimi bëhen më të shpeshta gjatë stinës së verës, kryesisht për shkak të kushteve në të cilat tregtohen dhe ruhen produkte

Zyra antikorrupsion e kryeministrit prej dy ditësh ka zbarkuar në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive në Durrës.

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një intervistë për “Shqipta

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Artan Zeneli është shkarkuar nga organet e Vettingut.

Një tjetër prokurore ka kaluar me sukses në sitën e Vettingut.

Prokurori i rrethit gjyqësor Tiranë, Arben Nela, njëherazi kandidat për Këshillin ë Lartë të Prokurorisë, do të përballet këtë të mërkurë