Qytetari që s’po i jep zgjidhje problemit të tij në institucionet e Durrësit (VIDEO)

Postuar: 14/06/2018 - 14:56

Prej 27 vjetësh ka emigruar në Volos të Greqisë, por nuk e kishte menduar kurrë që banesën të cilën e ka ndërtuar me gjak e sakrificë me punën e tij si emigrant, të mos e gëzojë dot.

Kjo sepse ka disa muaj që po endet për të marrë certifikatën e pronësisë së shtëpisë së tij të ndërtuar në zonën e ish-Kënetës, por për të njëjtën pronë i dalin certifikata të ndryshme pronësie.

Emigranti kërkoi që një ditë më parë të takonte kryeministrin Rama sepse vetëm atje kishte mbetur pa u ankuar, por tek kryeministri nuk e gjeti dot rrugën.

Garda dhe bodiguardët e tij nuk e lejuan që të qante hallin me kryeministrin Edi Rama, dhe i mbeti që ta tregonte hallin në media.

Prej muajsh sistemi te ALUIZN-I i Durrësit është i mbyllur dhe procesi qëndron i bllokuar duke bërë që radha e popullit në dyert e këtij institucioni vetëm të rritet.

Një ditë më parë kryeministri ju tërhoqi vëmendjen e ju dha një muaj kohë dy drejtuesve vendorë për të përmirësuar performancën dhe të rrisin shërbimet për popullin në të kundërt të largohen. ALUIZN-i ishte një prej këtyre institucioneve që vlerësohet me punë të dobët.  

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia Kufitare në Portin e Durrësit parandalon dhe godet një tjetër tentativë për trafikim të lëndëve narkotike me destinacion Italinë.

Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë një sqarim për ata që duan të marrin një vizë turistike amerikane. 

Tërmetet nuk ndalen në vendin tonë. Një goditje e re u regjistrua pas mesnatës.

Shqipëria do të mbetet në kushtet e kthjellimeve dhe vranësirave të herëpashershme.

   O zot pse më dënove kaq shumë. Do më mungosh shumë zemra ime”.

   Komuniteti shqiptar në Belgjike gjithmonë e më shumë po fuqizohet edhe në vendimmarrje.

Ambasada shqiptare përmes një deklarate për shtyp ka shprehur ngushëllimet të afërmve të dy qytetarëve shqiptarë që kanë humbur jetën në

   Furtuna dhe shiu që ka pushuar kryeqytetin pasditen e sotme nuk kanë kaluar pa pasoja.

   Duket se moti sot dhe nesër (e enjte) do të sjellë surpriza, pasi do të shoqërohet jo vetëm me ulje të temperaturave, por edhe reshje

Mbrëmjen e 14 gushtit, qindra e qindra besimtarë orthodhoksë, por jo vetëm, kanë shkuar për të kaluar natën në mjediset e Manastitit të S