Qytetari që s’po i jep zgjidhje problemit të tij në institucionet e Durrësit (VIDEO)

Postuar: 14/06/2018 - 14:56

Prej 27 vjetësh ka emigruar në Volos të Greqisë, por nuk e kishte menduar kurrë që banesën të cilën e ka ndërtuar me gjak e sakrificë me punën e tij si emigrant, të mos e gëzojë dot.

Kjo sepse ka disa muaj që po endet për të marrë certifikatën e pronësisë së shtëpisë së tij të ndërtuar në zonën e ish-Kënetës, por për të njëjtën pronë i dalin certifikata të ndryshme pronësie.

Emigranti kërkoi që një ditë më parë të takonte kryeministrin Rama sepse vetëm atje kishte mbetur pa u ankuar, por tek kryeministri nuk e gjeti dot rrugën.

Garda dhe bodiguardët e tij nuk e lejuan që të qante hallin me kryeministrin Edi Rama, dhe i mbeti që ta tregonte hallin në media.

Prej muajsh sistemi te ALUIZN-I i Durrësit është i mbyllur dhe procesi qëndron i bllokuar duke bërë që radha e popullit në dyert e këtij institucioni vetëm të rritet.

Një ditë më parë kryeministri ju tërhoqi vëmendjen e ju dha një muaj kohë dy drejtuesve vendorë për të përmirësuar performancën dhe të rrisin shërbimet për popullin në të kundërt të largohen. ALUIZN-i ishte një prej këtyre institucioneve që vlerësohet me punë të dobët.  

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Deri në fund të muajit qershor, moti do të jetë i paqëndrueshëm, me diell paradite dhe me shi pasdite.

   Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe ajo e Brendshme kanë përgatitur një udhëzim të përbashkët mbi kufizimet e qarkullimit të

   Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, gjatë takimit të KE-së me Ministrat e Brendshëm të Ballkanit Perëndimor, u shpreh se përgjigja e v

   Ditën e mërkurë, maturantët do të japin provimin e fundit të Maturës Shtetërore, atë me zgjedhje, duke i dhënë fund kështu rrugëtimit

   3 protestuesit e fundit që mbaheshin në burg pas tubimit kundër vendosjes së tarifës së kalimit në rrugën e Kombit janë liruar gjatë d

   Pavarësisht nismës së marrë nga ana e qeverisë për largimin e qeseve plastike nga përdorimi, qytetarët në Durrës vijojnë t’i përdorin

Gjatë mesditës së sotme u raportua rrëmbimi i një gazetareje të Radio Televizionit Shqiptar në Prishtinë.

35 të rinj nga 12 vende të ndryshme europiane në zyrën rajonale të punësimit.

Aksidentet kohët e fundit, ku të plagosur ose viktima kanë qenë këmbësorët ka bërë që policia të marrë një sërë masash, duke gjobitur me

Mbikalimet ofrojnë lehtësi dhe siguri në qarkullimin e këmbësorëve, por ka raste kur ndërtimi i tyre është bërë larg standardeve të duhur