Rama shkarkon 6 drejtorë tek Hipoteka dhe ALUIZNI

Postuar: 14/06/2018 - 19:29

   Gjatë një mbledhjeje me drejtorët e Hipotekës dhe ALUIZNI-t, kryeministri Edi Rama ka shkarkuar 6 prej tyre.

Mësohet se janë pushuar nga puna 4 drejtorë nga Hipoteka dhe 2 nga ALUIZNI, ndërsa mësohet se arsyeja ka qenë për performancë të dobët në punë.

Rama ka theksuar disa herë gjatë turit të llogaridhënies, se do të shkarkohen nga puna të gjithë ata punonjës të administratës që nuk përmbushin kërkesat e qytetarëve dhe që nuk janë në nivelet e duhura profesionale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Po bëhen 5 ditë nga vrasja e Boran Bercanës dhe Silvi Ndocit, çiftit të ekzektuar orët e para të së dielës në Shkodër.

   Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori do të përballet mesditën e së premtes me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

   Prokuroria e Tiranës këmbëngul në shpalljen fajtor të deputetit Tom Doshi për akuzën e “kallëzimit të rremë”.

   Luigi Soreca emërohet ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri.

   Qindra apo mijëra ton mbetje urbane, kryesisht plastike, depozitohen në brigjet kroate çdo vit nga Shqipëria nëpërmjet rrymave detare.

Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori, ka nxjerrë një urdhër për gjyqtarët e shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Sinoptikanët parashikojnë që i nxehti afrikan që ka përfshirë një pjesë të Europës, nuk do të kursejë edhe vendin tonë përgjatë fundjavës

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka ngritur alarmin për falsifikimin e pijeve dhe futjen e tyre kontrabandë.

Paraditen e kësaj të enjteje, dy persona ende të paidentifikuar kanë rrahur para Prokurorisë së Durrësit, avokatin e njohur Ilia Ilia.

Departamenti i Marketingut në Fakultetin e Biznesit, Universiteti "Aleksandër Moisiu", Durrës, ka bërë me dije se duke filluar nga ky vit