Rritet numri i të plagosurve nga shpërthimi, mes tyre një grua e huaj

Postuar: 13/01/2018 - 12:10

Informacionet më të fundit nga Shkodra thonë se është rritur numri i të plagosurve nga shpërthimi i eksplozivit në lagjen “Rus”.

Kështu, bëhet fjalë për 6 të plagosur, dy prej të cilëve janë në gjendje më të rëndë. Ata ndodhen në spitalin e qytetit ku po marrin mjekim. Sipas burimeve të ABC News, e plagosur ka mbetur edhe një grua nga Mali i Zi. Ndërsa njëri prej të plagosurve është Lulzim Kulla, i cili dyshohet se ka qenë objektiv i atentatit.

Lënda eksplozive ishte vendosur në një motorçikletë të parkuar aty pranë. Nga shpërthimi i fuqishëm u dëmtua edhe një fuoristradë dhe ambientet e një biznesi që ndodhej në katin e parë të ndërtesës. Deri tani nuk dihet kush ka qenë objektiv i atentatit me tritol. Policia është duke hetuar për të zbardhur ngjarjen. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pëllumb Nako është ekspert i çështjeve të sigurisë dhe, kur e pyet mbi gjendjen e rendit në vend, preferon t’u referohet shifrave.

   Plazhi i Durrësit konkurron me plazhet e tjera të vendit me çmimet e ulëta që u ofrohen sipas kategorive të gjithë pushuesve.

   Sqarimi i policisë shqiptare mbi çështjen e ndalimit nga policia greke në bazë të kërkesës së autoriteteve italiane të biznesmenit Edm

   Stina e verës shoqërohet me viroza, por gjendja ndërlikohet pasi njerëzit për shkak të pushimeve verore, zhvendosen nga vendet e banim

   Dy tërmete kanë goditur sot Shqipërinë, në jug dhe juglindje të vendit. Nga të dhënat ka rezultuar se lëkundjet kanë qenë me magnitudë

   Drejtori i Departamentit për Sigurinë Gjovalin Loka i shoqëruar nga Drejtoresha për Kufirin dhe Migracionin Durrës ka inspektuar plazh

Prokurori në prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka, ka mundur të kalojë Vetingun me një nivel minimal sa i p

Emigracioni ilegal dhe azil-kërkimi në Gjermani për motive ekonomike tanimë duken një kapitull i mbyllur për qytetarët e Shqipërisë.

Gjatë aksionit që AKU po ushtron në zonat bregdetare, trupa inspektuese DRAKU, Vlorë ka evidentuar 2 subjekte në Llogara, me aktivitet “R

Paraditja vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në zonat Perëndimore por vranësira të shpeshta do ketë ekstremi Verior dhe gjithë zon