Sezoni turistik sjell trafik të rënduar në Durrës (VIDEO)

Postuar: 12/07/2018 - 17:14

Turistët që kanë mbërritur në Durrës në këtë sezon veror kanë sjellë shumë nxehtësi dhe trafik në rrugët e qytetit bregdetar.

Një pjesë e turistëve duke parë edhe temperaturat e nxehta, janë shfaqur me rroba banje në qendër të qytetit ndërsa janë duke vizituar Durrësin.

Operatori i "DurrësLajm" ka fiksuar pamjet ndërsa turistët lëvizin të shpenguar në sheshin “Liria” me rroba banje.

Korriku në Durrës ka shënuar edhe rëndim të trafikut të makinave. Ardhja e turistëve por edhe e emigrantëve kanë shtuar lëvizjen dhe kanë rënduar trafikun në qytet.

Ndjekim pamjet.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moti për këtë të shtunë do të karakterizohet me kthjellime, të cilat do të dominojnë në të gjithë vendin.

   Një tjetër tërmet është regjistruar mbrëmjen e sotme në Gjirin e Lalzit.

   Të gjithë kullat e vrojtimit kanë ngritur flamurin jeshil këtë fundjavë.

   Në kuadrin e Trilateralit të Adriatikut, më 20 korrik në Budva, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në

   Me qëllim për të frenuar ecjen me shpejtësi të lartë dhe për të shmangur aksidentet, policia ka vendosur që të vendosë radarë në rrugë

Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori pasi u përball sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për t’ju nënshtruar kështu vet

Një pemë e vjetër shekullore, arrë e egër, lartësia e së cilës shkon deri në 50 metra, është duke u prerë nga punonjësit e ndërrmarrjes s

Kryeministri shqiptar Edi Rama ndodhet sot në Salento të Italisë si i ftuar i nderit në eventin e rëndësishëm "Çmimi i kulturës Pio Alfer

Në kushte të rënda higjieno-sanitare, por dhe të pashoqëruara me dokumentacionin përkatës, tre kasapë në Berat janë gjobitur nga ana e Au

Nga 800 gjyqtarë e prokurororë të cilët po i nënshtrohen procesit të rivlerësimit, 200 janë cilësuar paraprakisht të papërshtatshëm n