Tre makina përfshihen në aksident në autostradën Tiranë-Durrës, bllokohet trafiku (FOTO)

Postuar: 20/05/2018 - 17:40

Autostrada Tiranë-Durrës është bllokuar pasditen e sotme në sensin për në kryeqytet.

Tre makina që u përfshinë në një aksident të ndodhur në këtë anë të autostradës, janë bërë shkak që trafiku të zgjatet qindra metra, pranë Qendrës Tregtare Univers.

Edhe më herët gjatë ditës së sotme, në këtë aks rrugor që rëndohet sidomos ditët e fundjavës kur kryeqytetasit i drejtohen plazhit, u shënua një aksident. Dy makina u përplasën, çka solli për disa minuta trafik të rënduar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tri lokale janë mbyllur ditën e sotme në zonën e Jalës nga AKU, për shkak se kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e sigurisë u

Pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016-s, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano Shullazin dhe

Një familje nga Durrësi prej gjashtë anëtarësh, dy prindërit dhe katër fëmijët e mitur, kanë shpëtuar për mrekulli këtë të premte, pasi m

Shifrat zyrtare të Policisë Greke tregojnë një rritje të numrit të sasive të sekuestruara të hashashit në veri të vendit fqinj, në zonën

Gjashtë anëtarë të një familjeje nga Durrësi mbetën të lënduar lehtë, pasi makina tip “Volvo” me të cilën ata po udhëtonin, u përplas me

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat qëndrore dhe në zonat jugore.

   Kohët e fundit dy qeveritë e Shqipërisë dhe Greqisë kanë miratuar një marrëveshje, sipas së cilës të dy palët njohin patentat e zakons

   Mbi territorin e Shqipërisë reshjet do të vijojnë sot dhe nesër!

   Reforma në Drejtësi dhe konkretisht, procesi i rivlerësimit kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve, ka bërë që dy gjykatat më të rëndë

Të tjera detaje janë zbardhur për ngjarjen e rëndë e ndodhur sot në Korçë ku një 3-vjeçar humbi jetën pasi i ra sipër një bombol.