U kap me 11 kg heroinë në portin e Durrësit, zbardhet dëshmia e shoferit të kamionit

Postuar: 12/02/2018 - 16:23

Është marrë në pyetje 63-vjeçari i arrestuar të dielën nga policia kufitare në portin e Durrësit, i cili tentoi të trafikonte 11.3 kilogramë heroinë në drejtim të Italisë.

Bujar Shazivari, banues në Durrës, ka pretenduar se nuk kishte dijeni për drogën e fshehur në kamion ndërsa shtoi se mjetin e kishte marrë të ngarkuar dhe të vulosur.

Policia e ka rrëzuar këtë pretendim duke pohuar se kapja e drogës është bërë mbi bazën e informacioneve paraprake.

Lënda narkotike është gjetur e fshehur në kabinën e kamionit "MAN", me targa shqiptare.

Ka qenë kontrolli i imtësishëm me qen antidrogë që ka gjetur 10 pako të mëdha dhe një tjetër më të vogël ku brenda tyre kishte lëndë narkotike heroinë, që u sekuestrua në cilësinë e provës materiale për peshimin dhe ekspertimin e plotë i saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Detektivi privat është një profesion i lirë që ushtrohet që nga viti 2015 në Shqipëri.

   Pas disa ditësh në “qetësi”, territori i Shqipërisë do të përfshihet sërish nga reshjet e shiut.

   Policia ka vijuar edhe gjatë natës së mbrëmshme aksionin dhe kontrollin me drager për drejtuesit e mjeteve për evidentimin dhe ndëshki

   Duke filluar nga data 1 Mars do të ndryshojnë testet për marrjen e patentës.

   Gjatë kontrolleve të ushtruara nga efektivët e policisë së komisariatit të Shijakut për kapjen e personave në kërkim dhe me precedent

Sipas parashikimit të sinoptikanëve të MeteoAlb, moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendi

Më 14 shkurt, “Reporter i BE-së” publikoi një histori që përmbante pohime kundër Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Beri

Publikohet për herë të parë, videoja e dy vrasësve të dyshuar që qëlluan për vdekje 64-vjeçarin Memli Begalla, në zonën e ish-Bllokut në

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës, ku nga Vora deri në afërsi të kthesës së Gjirit të Lalzit, radha e automjeteve raportohet

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Tiranës kanë bërë të mundur goditjen e një grupi që kryente vjedhje në banesa dhe në zonë