Uji largohet nga qendra e Durrësit, por shihni çfarë ndodh në lagjet periferike (VIDEO)

Postuar: 19/03/2018 - 18:13

   Situata e krijuar në Durrës si pasojë e përmbytjeve është ende larg përmirësimit.

Ndërsa situata duket disi më normale në qendër të qytetit, ku ujërat janë tërhequr dhe lëvizja e këmbësorëve dhe automjeteve bëhet pa probleme, në lagjet periferike si lagja nr.17 apo 18 niveli i ujit është ende i lartë nëpër rrugë.

Raportimet e gazetarëve të DurrësLajm nga terreni bëjnë të ditur se shumë zona janë ende nën pushtetin e ujit, duke krijuar probleme për lëvizjen e qytetarëve.

Shikoni pamjet filmike të regjistruara pak minuta më parë në zonat problematike të Durrësit:

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Vdekja tragjike në një aksident rrugor e 25-vjeçarit nga Durrësi Xhemal Goga ka lënë të pikëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e të r

   E ndërtuar 85 vite më parë, godina simbol e qytetit të Durrësit, që shërben si degë e Bankës Tregtare pritet t’i nështrohet rikonstruk

   Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarivić zhvillon nesër vizitë në Durrës, interes i madh nga qytetarët durrsakë.

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror.

Helmimet nga ushqimi bëhen më të shpeshta gjatë stinës së verës, kryesisht për shkak të kushteve në të cilat tregtohen dhe ruhen produkte

Zyra antikorrupsion e kryeministrit prej dy ditësh ka zbarkuar në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive në Durrës.

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një intervistë për “Shqipta

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Artan Zeneli është shkarkuar nga organet e Vettingut.

Një tjetër prokurore ka kaluar me sukses në sitën e Vettingut.

Prokurori i rrethit gjyqësor Tiranë, Arben Nela, njëherazi kandidat për Këshillin ë Lartë të Prokurorisë, do të përballet këtë të mërkurë