Zhdukja e avokatit/ Prokuroria italiane kërkon bashkëpunim nga kolegët në Durrës

Postuar: 07/12/2017 - 20:29

   Për zhdukjen e avokatit shqiptar Besnik Muço, prokurorët e Macerata-s kanë nisur një letërporosi në Shqipëri në përpjekje për të hedhur dritë mbi atë që ndodhi me Besnikun, 54-vjeçarin e zhdukur që nga 2 nëntori, ditën që ai u nis nga porti i Durrësit për të takuar familjen e tij, e cila jeton në Macerata.

Prokuroria në Macerata ka hapur dosjen hetimore me akuzën e vrasjes, raportojnë mediet italiane.

Prokuroria e Macerata-s ka nisur letrën e porosisë dhe kërkoi nga kolegët e Durrësit që të bashkëpunojnë me hetimet për zbardhjen e misterit që rrethon zhdukjen e avokatit Besnik Muço.

Bileta e tragetit që avokati kishte për të shkuar në Itali, u gjet “e shënjuar”, shenjë që do të thotë se personeli i tragetit e ka kontrolluar.

Por, askush nuk mban mend ta ketë parë avokatin në tragetin “Adria Ferries”, aty ku policia ka gjetur disa sende personale të tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kushdo që ëndërron drejtësi nga Gjykata e Lartë, nuk ndodhet në vitin 2018, por në vitin 2014, kohë në të cilën ka ngecur stoku i dosj

   Ambasada Amerikane në Tiranë pranon aplikime për praktikant në Zyrën e Marrëdhënieve me Publikun.

   Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan ka përfunduar hetimet dhe ka depozituar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Elbasan “

Grupi i këshilltarëve të LSI-së bëri dy propozime në Këshillin Bashkiak por asnjë prej tyre nuk u mor parasysh nga bashkia.

Disa vjedhje të ndryshme janë regjistruar në Durrës brenda 24 orëve, ku pre e hajdutëve kanë rënë banesa e subjekte private biznesi.

Personi që shihni në foto është Bledar Jambelli, ose i quajtur edhe ndryshe Rikardo Muho.

Armand Teliti, kreu i këshilltarëve demokratë i cili u ndesh "dhëmb për dhëmb" me kryebashkiakun Vangjush Dako përgjatë gjithë mbledhjes

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, ka mbërritur në Tiranë dhe është pritur me një ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Avokati i Nezar Seitit mohon që klienti i tij të ketë deklaruar se do të bashkëpunojë me drejtësinë italiane.

Ish-truproja i Sali Berishës i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit, ka lajmëruar se është vetëdorëzuar në policinë turke.