Zjarr në pallatin shumëkatësh në Durrës, dëgjohen disa shpërthime të njëpasnjëshme (FOTO)

Postuar: 25/06/2018 - 20:44

   Zjarrfikësit kanë ndërhyrë për të shuar zjarrin në një pallat shumëkatësh në lagjen nr.12 në Durrës.

Mësohet se në pallatin pranë tregut të fruta-perimeve në Durrës janë dëgjuar disa shpërthime njëra pas tjetrës, për shkak të një mase në boksin e korentit të pallatit.

Banorët janë përfshirë nga paniku dhe shumë prej tyre kanë dalë jashtë në rrugë.

Siç shihet edhe nga fotot e siguruara nga DurrësLajm, ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve ka bërë që flakët të vihen shpejt nën kontroll. Mësohet se ka vetëm dëme materiale.

Ndërkohë, pallati është pa energji elektrike, ndërsa kanë nisur hetimet për të zbardhur shkakun e zjarrit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shpallen aplikimet për të ndjekur studimet në Akademinë e Sigurisë, Kolegji Profesional i Lartë, Kolegji i Policisë për "Patrullë të Përg

Tetë vjet pas ngjarjes së rëndë që tronditi Durrësin, ku tre persona u vranë në një lokal, (17-vjeçari Ani Curri, Luan Curri dhe Edmond S

   “Me ikjen e Fadil Hasës kemi humbur diçka nga vetja jonë”. Me këto fjalë të ndjera i përgjgjet ikjes së bashkëpunëtorit të vj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zhvilluar ditën e sotme seancën në ngarkim të gjyqtares së Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, n

   Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe lideri historik i demokratëve Sali Berisha kanë marrë pjesë sot në homaxhet për akto

Artistë nga e gjithë Shqipëria kanë mbërritur sot në hollin e teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, për të marrë pjesë në homazhet e art

Sikundër edhe pritej, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Admir Thanz

Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori, do t'i nënshtrohyet gjatë kësaj jave procesit të Vettingut.

Prej disa ditësh vendi ynë është goditur nga disa lëkundje tërmeti.