17-vjeçari vdes nga gripi

Postuar: 13/01/2018 - 10:10

Një 17-vjeçar ka humbur jetën pasi u zbulua se kishte qënë i sëmurë nga gripi por nuk kishte shfaqur më parë simptoma tipike të kësaj sëmundjeje si ethet, teshtitja ose kollitja.

Zemra e Xhonah Smith, pushoi së rrahuri kur ai ndodhej në pjesën e pasme të makinës së motrës së tij muajin e kaluar, duke shkaktuar që ai të ndërronte jetë nga mungesa e oksigjenit.

Mjekët konfirmuan se testet që iu bënë adoleshentit pas vdekjes nga Arizona zbuluan se ai kishte qenë duke vuajtur nga gripi dhe pneumonia.

Sipas Daily Mail, mjekët dyshonin se Xhonah mund të ketë patur një sëmundje zemre të padiagnostikuar, megjithatë testet toksikologjike përcaktuan se nuk ishte një rast i tillë.

E vetmja sëmundje që mjekët konfirmuan ishte pneumonia. Ndërsa shumica e njerëzve që vuajnë nga gripi kanë simptoma si për shembull, ethe, dhimbje muskulare, kollitje, dhimbje koke apo lodhje, jo të gjithë të prekurit shfaqin simptoma.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gjermania po vendos në punë inteligjencën artificiale për të luftuar korrupsionin.

   Prej kohësh konfliktet mes bandave të rrugëve janë kthyer në një problem për disa qytete britanike.

   Qeveria kolumbiane ka nisur përdorimin e dronëve për të evidentuar plantacionet ku prodhohet kokainë.

   Një uragan i kategorisë 3, nga niveli maksimal 5 po orientohet drejt Hawait dhe mund të përfshijë disa ishuj të arkipelagut amerikan n

   Tetë persona, 4 gra dhe 4 burra humbën jetën nga përmbytjet e sotme në zonën e Kalabrisë në Itali, nga një shi i rrëmbyeshëm.

   Mbi 2 milionë myslimanë u mblodhën në qytetin e shenjtë të Mekës për pelegrinazhin e përvitshëm 5-ditor.

Momenti i rrëzimit të urës Morandi në Xhenova është fiksuar në kamerat e sigurisë në pamjet e shpërndara sot nga Guardia di Finanza.

Një person i armatosur ka qëlluar me armë në drejtim të Ambasadës së SHBA-së në kryeqytetin turk, Ankara.