Aksident i tmerrshëm, 20 të vdekur, dhjetëra të plagosur

Postuar: 20/11/2017 - 18:26

   Së paku 20 kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar, pas përplasjes së një minibusi dhe një kamioni të ngarkuar me qymyr në një zonë të Pakistanit.

Zyrtari policor, Rahmatullah Solangi, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se aksidenti ka ndodhur si pasojë e mjegullës në rrugë.

Sipas raportimeve, numri i personave të vdekur në aksident mund të rritet, pasi disa nga të lënduarit janë në gjendje kritike.

Aksidentet e trafikut janë të shpeshta në Pakistan, për shkak të rrugëve dhe automjeteve të amortizuara.

Sipas statistikave të qeverisë, çdo vit rreth 5000 persona vdesin në trafik./REL

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Të paktën 12 turiste rezultojnë të zhdukur pas një orteku të rënë në perëndim të Zvicrës, njoftoi sot policia lokale e rajonit të Vale

   Katër persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur në një sulm me armë ndaj një turme gjatë një festivali në Dagestan, në jug t

   Sulmi me armë i të mërkurës në një shkollë të mesme në Florida, ku u vranë 17 persona po shndërrohet në betejë politike në Shtetet e B

   Pak pasi liroi gazetarin Deniz Yucel, korrespondent i gazetës gjermane “Die Welt”, pas një viti të kaluar prapa hekurave për propagand

   Një aeroplan me 60 pasagjerë është rrëzuar në një zonë malore në qendër të Iranit.

   Një lëkundje sizmike me manjitudë 3.4 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm, në 02.13 të së

Një vajzë 3-vjeçare ka ngrirë për vdekje në çerdhen e saj pasi edukatoret e harruan jashtë.

Një helikopter që mbante zyrtarë të lartë është rrëzuar në Meksikë ndërsa ata vlerësonin dëmin e shkaktuar nga tërmeti.

   Drejtësia amerikane shpalli fajtorë 13 shtetas dhe tre entitete ruse për ndërhyrje në zgjedhje dhe procesin politik amerikan, sipas nj

   Një tjetër ngjarje me të shtëna në një shkollë është raportuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.