Dalin pamjet, 7-vjeçarja përdhunohet për vdekje nga një vrasës serial

Postuar: 11/01/2018 - 11:48

Një krim që kalon kufijtë e njerëzores ka tronditur Pakistanin, ku një vajzë 7-vjeçare është rrëmbyer, përdhunuar dhe më pas është vrarë.

Nga hetimet e deritanishme, dyshohet se vogëlushja ka rënë pre e një vrasësi serial. “Daily Mail” raporton se kjo përforcohet pas daljes së disa pamjeve filmike, ku ajo shihet duke ecur me një person i cili mendohet se vrasësi serial.

Reagimet për këtë histori të rëndë kanë qenë të shumta, ndërsa edhe personazh publik kanë bërë thirrje për drejtësi për Zainab Ansari 7-vjeçare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anketimet në Gjermani e nxjerrin Partinë Socialdemokrate pas Alaternativës për Gjermaninë. Mos është ky fundi i Partisë së madhe SPD?

   Një autobus me të paktën 57 pasagjerë në bord ka rënë në humnerë ditën e sotme në Peru.

   Ambasadorët e Bashkimit Evropian, kanë zgjatur edhe për gjashtë muaj ngrirjen e aseteve dhe ndalimin e vizave për 150 zyrtarë rusë dhe

   Në Guta të Sirisë vazhdojnë bombardimet e trupave pro-regjimit, të cilat vetëm këtë të martë u kanë marrë jetën mbi 60 personave, duke

   Garda Revolucionare e Iranit tha se ka gjetur rrënojat e avionit të pasagjerëve, i cili është rrëzuar të dielën.

Dy motra, njëra 12 vjeç dhe tjetra 15 janë dyshohet se janë vetëvrarë në mënyrë tragjike për shkak të lojës 'Balena Blu'.

Evropa ka parë rritje masive të rasteve të fruthit në vitin 2017.

   Presidenti amerikan Donald Trump ndryshon qëndrim sa i përket kontrolleve lidhur me armët, në vazhdën e masakrës në shkollën e mesme t

   Prindërit e një vogëlusheje 9-vjeçare në Palermo janë arrestuar nga policia italiane.

Katër persona janë plagosur, mes tyre një djalë 6-vjeçar gjatë të shtënave me armë zjarri në ambientet e jashtme të një restoranti në Tek