Dorëhiqet sekretari i stafit të Shtëpisë së Bardhë

Postuar: 08/02/2018 - 18:09

   Jep dorëheqjen një tjetër ndihmës i presidentit amerikan, Donald Trump.

Rob Porter, sekretari i stafit të Shtëpisë së Bardhë u largua nga posti pas akuzave për dhunë dhe abuzime nga dy ish-bashkëshortet e tij.

40-vjeçari hodhi poshtë akuzat, por vendosi të largohej nga posti.

Ish-bashkëshortet e tij, Kolbi Holdernes dhe Xhenifer Uillogbi u morën në pyetje nga FBI dhe kishin treguar raste të ngjashme dhune të ushtruar ndaj tyre nga Porter.

Me bashkëshorten e parë, Rob Porter ka qenë i martuar deri në vitin 2009, ndërsa me të dytën për 4 vite deri në 2013-ën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Në Rusi zhvillohet votimi për zgjedhjet presidenciale, në të cilën Vladimir Putin kërkon një mandat të katërt.

Nënë e bijë u vranë tragjikisht nga një person në shtëpinë e tyre në Britani.

   10 persona humbën tragjikisht jetën këtë të premte, pasi një avion i vogël përfundoi në një shtëpi në Filipine, duke shuar një familje

   Është zgjedhur me vota unanime sërish president i Kinës, Xi Jinping, i cili pas ndryshimeve kushtetuese që heqin kufizimin e mandateve

Rusia ka vendosur të dëbojë 23 diplomatë britanikë pas tensioneve mes dy vendeve që pasuan helmimin me agjentë nervorë të një ish-spijuni

   Aktorja e filmave për të rritur, Stormy Daniel u kërcënua fizikisht e u paralajmërua të heshte mbi marrëdhënien me presidentin Donald

   Një patrullë karabinierësh në Monteverde, Itali kanë tentuar të ndalojnë një mjet që nuk iu përgjigj sinjalit për të ndaluar në postbl

   Policia britanike ka nisur hetimet për vrasje, pas vdekjes së biznesmenit rus Nikolai Glushkov.

   Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan paralajmëron se bota është në prag të luftës së tretë.

   Rusia së shpejti do të dëboi nga territori i saj diplomatët britanikë, ka paralajmëruar sot shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov, s